Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Środa Śląska
Biją Polonię

Polonia Środa Śląska w ćwierćfinale Pucharu Polski zmierzyła się z występującym w czwartej lidze zespołem Motobi Bystrzycą Kąty Wrocławskie. Niestety nasi zawodnicy przegrali z kretesem aż 0:4.

Mecz rozegrany został 24 kwietnia. Dominacja jedenastki z Kątów Wrocławskich nie podlegała dyskusji. Już w piątej minucie wynik otworzył Rafał Rybiński. Rozdrażnieni zawodnicy Polonii w 15 i 20 minucie groźnymi strzałami próbowali zdobyć wyrównującą bramkę, niestety doskonale bronił bramkarz gości Maciej Zdrojewski. Niewykorzystane sytuacje zemściły się kilka minut później, kiedy ponownie Rybiński wpisał się na listę strzelców. W 36 minucie swoje trafienie dołożył również Arkadiusz Pawlak i było właściwie po meczu. 0:3 do przerwy.

W drugiej części spotkania obraz gry się nie zmienił. Nadal dominowali goście, którym – mimo wielu okazji do zdobycia bramki – tylko raz udało się umieścić piłkę w siatce. W 65 minucie na listę strzelców wpisał się Rybiński, ustalając wynik spotkania na 4:0 dla Motobi. W drużynie gości nie zagrał były Mistrz Europy Tomasz Kosztowniak. Średzcy kibice mogli oglądać za to Piotra Jawnego, który ma za sobą ponad sto meczy w ekstraklasie.