Zjednoczeni rozgromieni

4 października lider A-klasowej grupy I wrocławskiej Zjednoczeni Szczepanów podejmował na własnym boisku WKS Śląsk II Wrocław – lidera Sport-Track IV ligi (grupa dolnośląska wschód).

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Zjednoczeni rozgromieni

Spotkanie odbyło się w ramach 1/8 okręgowego Pucharu Polski. Teoretycznie była szansa na pojedynek na szczycie, praktycznie – byliśmy świadkami egzekucji.

Wojskowi od pierwszych minut spotkania przejęli inicjatywę i rozpoczęli pokaz celnych strzałów. W ciągu dziewięćdziesięciu paru minut zdobyli osiem bramek, a w ostatnich minutach spotkania o mały włos, tylko ze względu na spalony, przysłowiową kropka nad „i” nie stał się dziewiąty zaliczony gol.

Oddając jednak Bogu, co boskie, a cesarzowi, co cesarskie, trzeba przyznać, że drużyna ze Szczepanowa nie poddała się bez walki. Bramkarz Zjednoczonych kilka strzałów ładnie obronił, a ataków na bramkę gości także nie brakowało. Niestety, to jednak WKS, pod wodzą Tomasza Horwata, dyktował warunki tego spotkania i zapewnił sobie awans do ćwierćfinałów Pucharu, zaplanowanych na 3 grudnia

Wyjściowa jedenastka Wrocławian: Aleksander Sobczak – Kazimierowicz, Paweł Kucharczyk, Piotr Kucharczyk, Kierkiewicz, Scalet, Danielik, Kubacki, Czerwiński, Adrian Sobczak, Caliński. Bramki: trzy – Jaroszyński, po jednej – Kotfas, Kubacki, Adrian Sobczak, Czerwiński, Caliński.

W tym dniu powiat średzki w rozgrywkach 1/8 Pucharu reprezentowali Czarni Białków (gm. Miękinia) – przegrana 0:6 z Sokołem Marcinkowice i Mechanik Brzezina (gm. Miękinia), który awansował do ćwierćfinału dzięki wygranej 2:0 z Piastem Żerniki (Wrocław). 3 grudnia Mechanik zmierzy się z Pogonią Oleśnica.

Wszystkim zespołom, które dotychczas reprezentowały powiat w eliminacjach - dziękujemy. Za Mechanika trzymamy kciuki.