4 medale karateków na Mistrzostwach Europy

Świetnie spisali się średzcy karatecy pierwszym dniu (17 listopada) odbywających się w czeskich Partubicach IX MISTRZOSTWACH EUROPY SHOTOKAN KARATE WSF.

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.4 medale karateków na Mistrzostwach Europy

Podopieczni senseia Bogusława Boczniewicza, którzy reprezentowali Polskę zdobyli 4 medale: 1 srebrny oraz 3 brązowe. W mistrzostwach startowało 520 zawodników z 18 krajów: Włoch, Słowacji, Węgier, Francji, Niemiec, Litwy, Czech, Estonii, Azerbejdżanu, Armenii, Rosji, Gruzji, Izraela, Macedonii, Turcji, Czech, Polski i Bułgarii.

Średzka ekipa liczyłą 8 osób. Srebrny medal wywalczyli w kata drużynowym (12-13 lat) Bartosz Zamaro, Michał Dziedzicki oraz Patryk Dul. Brąz również w kata drużynowym (10-11lat) zdobyli Adam Dul, Kamil Brzeziński i Daniel Mańkowski.

Oprócz medali w drużynach, wywalczyliśmy 2 brązowe medale w kata indywidualnym. W kategorii 8-9 lat na 24 zawodników Kamil Brzeziński oraz w kategorii 10-11lat Maria Kułakowska na 20 startujących zawodniczek.

Bardzo dobre 7 miejsce na 22 startujących w kata 10-11 lat przypadło Bartoszowi Zamaro. Pozostali nasi reprezentanci walczący w konkurencjach indywidualnych Milena Żurek, Michał Dziedzicki, Patryk Dul odpadli przegrywając w 2 lub 3 rundzie eliminacji.

Start w takich zawodach i reprezentowanie naszego kraju jest olbrzymim wyróżnieniem dla naszych dzieci. Mogliśmy się godnie zaprezentować dzięki wsparciu finansowemu gminy Środa Śląska, która sfinansowała w 100 procentach zakup dresów, toreb oraz napięstników dla zawodników naszej sekcji - za co serdecznie dziękujemy.