19 medali karateków we Wrocławiu

10 grudnia w sali gimnastycznej AWF we Wrocławiu odbył się 17 Międzyszkolny Turniej Karate Budokan Cup. Organizatorem zawodów był WKSA Budokan Wrocław. Startowało ponad 300 zawodników z 35 szkół z Wrocławia, Miękini, Radwanic, Smolca, Malczyc, Lutyni i Środy Śląskiej.
19  medali   karateków we Wrocławiu

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.19  medali   karateków we Wrocławiu

Świetnie spisali się średzcy karatecy. Podopieczni senseia Bogusława Boczniewicza wywalczyli 11 medali - 4 złote, 3 srebrne oraz 4 brązowe. Medale w swoich kategoriach wiekowych zdobyli: złoty- Milena Żurek, Nikola Maźniewska, Maria Kułakowska i Cyprian Mikulski; srebrny: Daniel Mańkowski, Bławat Szymon oraz Nicolai Howe. Brązowe medale przypadły Krystianowi Masalskiemu, Mai Pełce, Marcelinie Ćwiąkalskiej i Wojciechowi Raczkowi. Budokan Cup rozgrywany był w ramach Międzyszkolnej Ligi Karate pod patronatem SZS Dolny Śląsk we Wrocławiu. Sekcja nasza wywalczyła 2 miejsce w klasyfikacji medalowej szkół.

Po zakończeniu Budokan Cup w tej samej sali odbył się turniej karate Wrocław Open. Startowało w nim 420 zawodników z 23 klubów z Polski oraz bardzo mocne kluby z Czech i Ukrainy. Zawodnicy Bogusława Boczniewicza wywalczyli w tych zawodach 8 medali: 1 złoty, 3srebrne oraz 4 brązowe. Złoto w kata drużynowym rocznik 2007-2008 zdobyli:Adam Dul, Kamil Brzeziński i Daniel Mańkowski. Srebro w roczniku 2003-2005 również w drużynie: Michał Dziedzicki, Adam Dul i Patryk Dul. Indywidualnie - w kadetach - Patryk Dul oraz Milena Żurek rocznik 2009. Brązowe medale: Maria Kułakowska, Milena Żurek w roczniku 2008, Kamil Brzeziński i Michał Dziedzicki. Na szczególne wyróżnienie zasłużyła Milena, która wywalczyła łączne 3 medale, każdy w innym kolorze. Bardzo dobre 5 miejsca w tych zawodach wywalczyli Marcin Masalski oraz Fabian Kołaczyński.

Wrocław Open był bardzo mocno obsadzony i stał na wysokim poziomie sportowym. W każdej konkurencji startowało od 14 do 38 zawodników, dlatego też wyniki osiągnięte przez naszych karateków w tak dużym i licznie obsadzonym turnieju należy uznać za duży sukces.