Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Środa Śląska
5 medali karateków w Łodzi

W dniach 7 - 8 kwietnia w Łodzi odbył się już po raz piętnasty największy międzynarodowy turniej karate Harasuto World Cup 2018 w Karate Olimpijskim WKF.

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.5 medali karateków w Łodzi
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

Do rywalizacji przystąpiło 706 zawodników, reprezentujących 76 klubów z 14 krajów. W imprezie wystartowali karatecy z Ukrainy, Rosji, Danii, Szkocji, Niemiec Łotwy, Turcji, Belgii Armenii Finlandii, Słowacji, Czech. Bangladeszu i Polski.

Wśród startujących zawodników byli obecni medaliści mistrzostw Europy WKF oraz mistrzynie Polski seniorek. Pierwszy raz w tym turnieju wystartowali podopieczni senseia Bogusława Boczniewicza i przywieźli aż 5 medali. Brązowy medal w kategorii U-14 wywalczył Patryk Dul dla którego jest to największy indywidualny sukces w karierze. Brąz w kategorii U-21 zdobył Bartłomiej Babiński. Oprócz dwóch medali indywidualnych nasi zawodnicy zdobyli srebro w kata drużynowym U-14 w składzie Bartosz Zamaro, Patryk Dul i Michał Dziedzicki oraz dwa brązowe w kata drużynowym w Kategorii U-12 i U-14 w składzie Adam Dul, Kamil Brzeziński oraz Daniel Mańkowski. Bardzo dobre miejsca indywidualnie wywalczyli- 5 Milena Żurek w  U-10,7- Bartosz Zamaro w U-12 oraz Maria Kułakowska, która była 9 w U-14.

Organizatorem zawodów był łódzki Klub Karate Harasuto. Turniej ten jest jednym z największych i stojącym na najwyższym poziomie sportowym turniejem karate WKF w Polsce, tym bardziej cieszą osiągane w nim wyniki naszych zawodników. Każda kategoria wiekowa była bardzo mocna obsadzona i startowało w niej od 18 do  40 zawodników.