Złoto Babińskiego i Żurek w Pleszewie

W dniach 19-20 maja w Pleszewie odbył się Międzynarodowy Turniej Karate olimpijskiego V Central Poland Open Karate WKF. Do zawodów zgłoszono 683 zawodników i zawodniczek z 63 klubów z 8 krajów m.in. z Niemiec, Algierii, Indii, Litwy, Czech, Francji, Szwecji i Polski.

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Złoto Babińskiego i Żurek w Pleszewie

Znakomicie spisała się ekipa średzkich karateków. Podopieczni senseia Bogusława Boczniewicza wywalczyli w tych zawodach 10 medali.

Złoto zdobyli Bartłomiej Babiński w kategorii U18 oraz Milena Żurek w U10. Srebro wywalczyli Kamil Brzeziński w U12 i Bartłomiej Babiński w kata seniorów. Brązowe medale przypadły Bartłomiejowi Babińskiemu w U21, Emilii Wysockiej w dwóch konkurencjach U12 i U14. Kolejne 3 brązowe medale zdobyły w konkurencji Masters +35 lat Marta Meusz i Iwona Brzezińska oraz w kategorii +40 lat Magda Kułakowska.

Zawody stały na wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym. Startowali w nich kadrowicze, medaliści Mistrzostw Polski. Największy sukces odniósł B. Babiński, który starował w 3 konkurencjach wiekowych.

Najważniejszy był start w U18 gdzie startowało 20 najlepszych aktualnie zawodników w jego kategorii w Polsce. Bartek wygrał 4 walki i zajął 1 miejsce.

Bezapelacyjnie wygrała swoją kategorię także Milena Żurek, która pokonała 14 rywalek. Milena startowała też w kategorii U12 gdzie zajęła 5 miejsce na 26 startujących zawodniczek.

Bardzo dobrze wypadła również Emilia Wysocka, która w konkurencji 29 zawodniczek w U14 i 26 rywalek w U12 zdobyła brązowe medale. Litera U oznacza kategorię wiekową zawodników i zawodniczek.

Dobre 7 miejsce w U12 zajęła Maria Kułakowska.

odwiedziny: 105043