Emilia Wysocka i Milena Żurek najlepsze w Prudniku

W Prudniku 9 czerwca odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików (12-13 lat) strefy południowej Polski. Organizatorem zawodów, objętych patronatem Polskiego Związku Karate oraz Ministerstwa Sportu był klub Zarzewie Prudnik.
Emilia  Wysocka i Milena Żurek najlepsze w Prudniku

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Emilia  Wysocka i Milena Żurek najlepsze w Prudniku

W zawodach startowało dwóch średzkich karateków, którzy reprezentowali Budokan Wrocław. Patryk Dul, który zdobył brązowy medal w kumite +55 kg oraz Michał Dziedzicki, który wywalczył 2 miejsce w kata oraz 2 miejsce w kumite w tej samej kategorii co Patryk.

Po rozegraniu MMM podopieczni senseia Bogusława Boczniewicza wystartowali w Mistrzostwach Opolszczyzny, w których wzięło udział około 260 zawodników i zawodniczek z 17 klubów z Polski oraz Czech.

Średzcy zawodnicy zdobyli 12 medali - 7 złotych, 3 srebrne oraz 2 brązowe.

Na szczególne wyróżnienie zasługują Milena Żurek oraz Emilia Wysocka, które zdobyły po 2 złote medale. Milena wygrała kategorię 8 oraz 9 lat natomiast Emilka kategorię 11 lat oraz 12-13 lat.

Obie musiały stoczyć po 5 walk w każdej ze swoich kategorii żeby wywalczyć złote medale. Pierwsze miejsce w kategorii 10 latek wywalczyła Maria Kułakowska, a Patryk Dul był najlepszy wśród 12 i 13-latków. Podobnie jak koleżanki musieli wygrać po 5 walk żeby zająć 1 miejsca.

Złoty medal wywalczyła też nasza drużyna 10-13 lat w składzie Patryk Dul, Michał Dziedzicki i Bartosz Zamaro. Pozostałe medale zdobyli:

Srebrne - Maria Kułakowska 11 lat, Bartosz Zamaro 11 lat oraz drużyna w składzie:Adam Dul, Mateusz Bieleżewski i Kamil Brzeziński

Brązowe - Maria Kułakowska w kumite 1 1lat +36 kg oraz Adam Dul 10 lat.

odwiedziny: 105367