Zwycięstwo seniorów. Pokonujemy 2:0 Zachód Sobótka

W dziewiątej kolejce wrocławskiej okręgówki odnosimy szóste zwycięstwo w rundzie jesiennej pokonując 2:0 Zachód Sobótka. Po ubiegło tygodniowej porażce w Żórawinie, poniesionej dodatkowo w kiepskim stylu nasz zespół zagrał tym razem zdecydowanie lepiej.

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Zwycięstwo seniorów. Pokonujemy 2:0 Zachód Sobótka

Na boisku nie brakowało walki o każdy metr boiska, stworzyliśmy wiele sytuacji bramkowych z których dwie wykorzystali Jakub Szafran i Krzysztof Rożek.

Początek pierwszej połowy to typowe piłkarskie szachy, gra toczyła się głównie w środku boiska, żaden z zespołów nie chciał popełnić błędu w obronie i dopuścić do zagrożenia pod swoją bramką.

Z czasem nasze akcje stawały się coraz groźniejsze co przyniosło skutek w 20 minucie - po przejęciu piłki na boku boiska Rożek zagrał do Wójcika, który zacentrował w pole karne gdzie piękną główką popisał się Kuba Szafran i objęliśmy prowadzenie 1:0!

W kolejnych minutach idziemy za ciosem i stwarzamy kolejne sytuacje, min. w 28 minucie dwójkowa akcja Wójcika z Rożkiem kończy się zagraniem w pole karne i tylko ofiarna interwencja bramkarza ratuje gości przed stratą kolejnej bramki.

Po niespełna dwóch minutach akcję przy linii bocznej przeprowadza Robert Dutko, którego strzał z ostrego kąta broni bramkarz Zachodu.

Początek drugiej połowy to przewaga gości, którzy dążyli do wyrównania ale doskonale spisywała się nasza obrona nie dopuszczając do poważniejszego zagrożenia pod bramką Karola Janusza.

Z upływem kolejnych minut Zachód odkrywał się angażując coraz większe siły w ataku i popełniając jednak przy tym błędy w obronie - w 65 min po fatalnym zagraniu obrońcy piłkę przejmuje Rożek i strzałem z blisko 30 metrów próbował przelobować wysuniętego bramkarza który broni jednak to uderzenie.

W 74 minucie aktywny w tym spotkaniu Mateusz Wójcik przejmuje piłkę w środku pola i zagrywa do wybiegającego na czystą pozycję Krzyśka Rożka, który w sytuacji sam na sam pokonuje bramkarza Zachodu podwyższając nasze prowadzenie.

Do końca spotkania kontrolowaliśmy sytuację na boisku stwarzając kolejne sytuacje pod bramką rywali, min główka Rożka mija o centymetry słupek bramki Sobótki ale ostatecznie spotkanie kończy się zwycięstwem 2:0 naszego zespołu.

Zapraszamy do Siechnic na spotkanie z miejscowym Energetykiem - mecz w niedzielę 21 października o godz.14.00

POLONIA ŚRODA ŚLĄSKA - ZACHÓD SOBÓTKA 2:0 (1:0)

Skład: K.Janusz, Z.Antosiewicz, F.Zając, R.Dutko, M.Buksa(75'Rybka), T.Zakrzewski, K.Liberek, J.Szafran(80'Kozak), P.Koziarski, M.Wójcik(80'D.Liberek), K.Rożek(80'Rybak)

Bramki: Jakub Szafran, Krzysztof Rożek