3. miejsce Babińskiego w Austrii

Znakomicie spisał się w Austrian Karate Championcup 2019 Bartłomiej Babiński, który wywalczył w tych zawodach trzecie miejsce. Turniej ten był ostatnim sprawdzianem Bartka przed lutowymi Mistrzostwami Europy w Aalborgu (Dania).

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.3. miejsce Babińskiego w Austrii

W mistrzostwach, które odbyły się 19 stycznia wzięło udział 638 zawodników z 21państw i 131 klubów.

Podopieczny senseia Bogusława Boczniewicza startował w kata juniorów. W eliminacjach pokonał reprezentantów Niemiec 5:0, Szwajcarii 5:0 oraz Austrii 3:2. W półfinale uległ reprezentantowi Włoch 0:5, który został zwycięzcą tych zawodów. W walce o medal brązowy wygrał z zawodnikiem z Rumunii 5:0.

Jest to kolejny świetny występ Bartka w zawodach międzynarodowych w karate olimpijskim WKF, potwierdzający jego wysokie umiejętności oraz dający nadzieję na udany start w Mistrzostwach Europy.

odwiedziny: 107750