Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Środa Śląska
9 medali karateków w Tczewie

W dniach 15-17 marca w Tczewie odbył się Międzynarodowy Turniej Karate "Energa Karate Cup" GRAND PRIX TCZEWA - 2019. W zawodach wzięło udział 1329 zawodników z 62 klubów oraz 7 państw: Anglii, Finlandii, Łotwy, Rosji, Ukrainy, Szwecji i Polski.
 9  medali karateków w Tczewie

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć. 9  medali karateków w Tczewie
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

Turniej ten zaliczany jest do rankingu Polskiej Unii Karate w naborze do kadry Polski, dlatego był mocno obsadzony i wzięli w nim udział wszyscy najlepsi karatecy z całej Polski.

Organizatorem turnieju był Sportowy Klub Karate Senshi. Patronat nad turniejem objął wiceminister sportu Jan Widera, poseł na sejm RP Kazimierz Smoliński, Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich, Przewodniczący Zarządu Regionu NSZZ Solidarność Krzysztof Dośla.

Znakomicie w tych zawodach spisali się średzcy karatecy. Podopieczni senseia Bogusława Boczniewicza, którzy wywalczyli 9 medali: 3 złote, 5 srebrnych oraz 1 brązowy.

Dwa złote medale po raz kolejny zdobyła Emilia Wysocka w konkurencji kata młodziczek 12-13 lat oraz 13 lat i młodsze OPEN. Emilka nie miała sobie równych w tych zawodach wygrała 9 walk dwukrotnie pokonując w finałach młodziczek 12-13 lat i 13 lat i młodsze OPEN koleżankę z klubu Marysię Kułakowską. Pierwsze miejsce w kata juniorów zdobył Bartłomiej Babiński umacniając się tym samym na pierwszym miejscu w Polsce w Rankingu Polskiej Unii Karate w kategorii junior.

Trzy srebra przypadły Marii Kułakowskiej w kata 11 lat, 12-13 lat i 13 lat i młodsze OPEN. Marysia zafundowała sobie prawdziwy maraton staczając w sumie 12 walk. Troszkę szkoda finału w 11 latkach, gdzie przegrała z zawodniczką z Ukrainy po kontrowersyjnym wyniku 3:2. Drugie miejsce w 13 lat i młodsi Open zajął Kamil Brzeziński, który wygrał 4 walki przegrywając 2:1 finał z zawodnikiem z Łotwy.

Dwa brązowe medale zdobyli Kamil Brzeziński w kata 11-latków oraz Bartłomiej Babiński kata drużynowym seniorów.

Kolejny ważny turniej czekający karateków ze Środy Śląskiej to Międzynarodowy Turniej Harasuto Cup, który odbędzie się na początku kwietnia w Łodzi.