Wiosenna inauguracja na remis

Pierwsze wiosenne spotkanie o punkty za nami - w rywalizacji z wiceliderem z Oleśnicy było wszystko, na co tak czekali stęsknieni ligowej piłki kibice: szybkie akcje, dużo walki i przede wszystkim bramki (zwłaszcza druga bramka Andrusiaka była przedniej urody).

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Wiosenna inauguracja na remis

W naszym zespole pojawili się nowi zawodnicy pozyskani w przerwie zimowej: Łukasz Staroń, grający jesienią w III ligowej Foto Higienie Gać, Kamil Błach z Sokoła Wielka Lipa oraz Bartek Matyja z Mechanika Brzezina.

Od pierwszych minut na boisku trwało wzajemne badanie, po którym oba zespoły przeszły do śmielszych ataków, na początku szarpanych i szybko kasowanych przez obrońców ale z biegiem czasu coraz więcej działo się pod bramkami.

W 14 minucie szybka akcje gości kończy się wyjściem sam na sam z Janczakiem, który wybija uderzenie zawodnika z Oleśnicy za bramkę.

Pogoń wykonuje rzut rożny, piłka po centrze i zamieszaniu w polu bramkowym trafia w słupek i spada pod nogi zawodnika z Oleśnicy, który strzałem pod poprzeczkę daje prowadzenie gościom.

Ruszamy do odrabiania strat, konstruujemy kolejne akcje i oddajemy strzały na bramkę gości ale defensywa Pogoni dobrze broniła nie dopuszczając do zagrożenia pod swoją bramką.

Pierwszy poważny błąd Oleśniczanie popełniają w 37 minucie - wysoki pressing naszego zespołu kończy się odebraniem piłki przez Adama Andrusiaka, który w sytuacji sam na sam pokonuje bramkarza Pogoni doprowadzając do remisu.

Od początku drugiej połowy trwała momentami szaleńcza wymiana ciosów - akcje przenosiły się z jednego pola karnego pod drugie, było dużo sytuacji kończonych ostrymi wejściami.

W 72 minucie tracimy gola - goście wykonują rzut rożny, który zamieniają na drugą bramkę wychodząc na prowadzenie 2:1.

Kolejne upływające minuty to nasze ofensywne akcje, z przodu aktywny był Matyja, na boisku pojawili się Rybka i Wójcik i to właśnie Mateusz Wójcik był autorem podania, które pięknym strzałem z 15 metra na bramkę zamienił Adam Andrusiak, ratując remis dla naszego zespołu.

Z perspektywy wydarzeń boiskowych szanujemy ten remis, bo to sprawiedliwy wynik, który nie krzywdzi żadnego z zespołów.

POLONIA ŚRODA ŚLĄSKA - POGOŃ OLEŚNICA 2:2 (1:1)

Skład: R.Janczak, Z.Antosiewicz, R.Dutko, F.Zając, K.Błach, Ł.Staroń, K.Liberek(85'Zakrzewski), P.Koziarski(65'Rybka), A.Andrusiak(85'D.Liberek), K.Rożek(65'Wójcik), B.Matyja.

Bramki: Adam Andrusiak 37' 86'

Przed nami kolejne spotkania i już widać po wynikach pierwszej kolejki że walka o czołowe lokaty będzie niezmiernie zacięta.

Na kolejny maecz udajemy się do Jelcza Laskowic na spotkanie z Czarnymi - sobota godz.17.00