Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Środa Śląska
Dwa medale Babińskiego w Mistrzostwach Polski

Kolejny udany start średzkich karateków. Tym razem podopieczni senseia Bogusława Boczniewicza startowali w Legnicy. 14 kwietnia pod patronatem Polskiego Związku Karate odbyły się Mistrzostwa Polski w Karate Olimpijskim .Startowało w nich 129 zawodników z 29 klubów.
Dwa medale Babińskiego w Mistrzostwach  Polski

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Dwa medale Babińskiego w Mistrzostwach  Polski
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

Znakomicie spisał się w nich Bartłomiej Babiński, który wywalczył III miejsce w kata indywidualnym seniorów mając 17 lat. Stoczył cztery walki. Trzy wygrał, przegrał jedną - w półfinale z Mistrzem Polski Maksymilianem Szczypkowskim. Oprócz brązu Bartek również wywalczył srebro w kata drużynowym.

Organizatorem zawodów był Legnicki Klub Karate TORA.

Dzień wcześniej również w Legnicy odbyły się XXVIII MISTRZOSTWA ZIEMI LEGNICKIEJ W KARATE OLIMPIJSKIM. Celem zawodów było m.in. przeprowadzenie kwalifikacji do Mistrzostw Polski juniorów młodszych, juniorów i młodzieżowców. Startowało w nich 639 zawodników z 43 klubów z Polski i Czech.

Średzcy zawodnicy wywalczyli 7 medali: 3 złote, 1 srebrny oraz 3 brązowe:

1. Milena Żurek złoto w 8-9lat

2. Emilia Wysocka złoto w 10-11 lat

3. Marysia Kułakowska złoto w kumite oraz brąz w kata w 10 -11lat

4. Bartosz Zamaro srebro w 12-13lat

5. Patryk Dul brąz juniorach młodszych- dzięki 3 miejscu wywalczył kwalifikacje do Mistrzostw Polski juniorów młodszych , juniorów i młodzieżowców, które odbędą się w Poznaniu

6. Adam Dul brąz w 10-11lat