Bierutów pokonany. Wygrywamy 4:2

Pokonujemy Widawę Bierutów i odnosimy trzecie kolejne zwycięstwo w rundzie wiosennej. Samo spotkanie, które odbyło się w wielkanocną sobotę nie było zbyt porywającym widowiskiem - trener Tabak kilkukrotnie załamywał ręce widząc błędy które popełnialiśmy w tym spotkaniu.

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Bierutów pokonany. Wygrywamy 4:2

Najważniejsze na koniec było to, że mimo słabszego spotkania potrafiliśmy zdobyć trzy punkty pokonując Widawę, która jest zespołem który ewidentnie nam nie ''leży'' i zawsze toczymy z nimi zacięte boje.

Już od pierwszych minut spotkania ruszyliśmy do zdecydowanych ataków i już w 4 minucie piłka po szybkiej wymianie podań między Andrusiakiem a Matyją trafiła do Staronia, który bez problemu pokonał bramkarza Bierutowa.

Kibice oczekiwali kolejnych bramek naszego zespołu ale to goście wyrównują w 8 minucie - tracimy piłkę na swojej połowie i jedno podanie w nasze pole karne kończy się wyjściem sam na sam Wróblewskiego który pokonuje Janusza.

Kolejne minuty to sytuacje jednego i drugiego zespołu, spotkanie było otwarte i akcje przenosiły się z jednej na drugą połowę.

W 19 minucie piłkę na boku otrzymuje Matyja, przedziera się do linii końcowej i zagrywa wzdłuż bramki gdzie do piłki dopada Łukasz Staroń i zdobywa drugą bramkę dając nam prowadzenie 2:1.

Szukamy kolejnych sytuacji i już po siedmiu minutach zdobywamy trzecią bramkę po rzucie karnym, którego skutecznym egzekutorem został Staroń zdobywając swoją trzecią bramkę w tym spotkaniu. Wcześniej faulowany na 7 metrze był nasz kapitan Kamil Liberek.

Po strzeleniu trzeciej bramki w nasze poczynania wkradło się za dużo nerwowości, mnożyły się niecelne podania, nie potrafiliśmy uspokoić naszej gry i to było głównym powodem chaosu w naszych poczynaniach.

W przerwie trener chciał pobudzić zespół do koncentracji ale już w 47 minucie tracimy drugą bramkę - zagranie pod nasze pole karne kończy się wyjściem Magiery na 12 metr i zdobyciem kontaktowej bramki przez zawodnika Widawy.

W kolejnych minutach to goście byli stroną przeważającą w tym spotkaniu i kilkukrotnie stworzyli pod naszym polem karnym groźne sytuacje strzeleckie, min strzał głową centymetry nad poprzeczką.

W 82 minucie wejście w pole karne Przemka Ignasiaka kończy się podcięciem naszego zawodnika i sędziujący to spotkanie arbiter pokazuje na jedenastkę którą pewnie wykorzystuje Rożek.

Ostatecznie pokonujemy 4:2 Widawę Bierutów - wynik cieszy ale styl i gra do poprawy!

W kolejnym spotkaniu naszym rywalem będzie zamykająca ligową tabelę Strzelinianka Strzelin - spotkanie w sobotę 27 kwietnia o godz 16.00 Zapraszamy!

POLONIA ŚRODA ŚLĄSKA - WIDAWA BIERUTÓW 4:2 (3:1)

Skład: K.Janusz, Z.Antosiewicz, M.Buksa, R.Dutko, P.Koziarski(75'Błach), D.Liberek(65'Rożek), K.Liberek(78' Ignasiak), A.Andrusiak(80'Jedziniak), B.Rybka(77'Woźniak), Ł.Staroń, B.Matyja

Bramki: Łukasz Staroń 4' 19' 22' Krzysztof Rożek 82'