Porażka w Brzezinie

Pierwsza porażka w rundzie wiosennej stała się faktem - przegrywamy w Brzezinie derbowe spotkanie i tym samym nie udało nam się przerwać wspaniałej serii gospodarzy, którzy wygrywają po raz siódmy w tym roku.

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Porażka w Brzezinie

Początek spotkania pokazał że będzie to typowe spotkanie derbowe - był dużo ostrej walki i wymiany ciosów z jednej i drugiej strony.

W 15 minucie Adam Andrusiak wykorzystuje idealne podanie z głębi od Kamila Liberka i w sytuacji sam na sam z bramkarzem zostaje sfaulowany przez goalkeepera gospodarzy - sędzia wskazuje na jedenasty metr a jedenastkę wykorzystuje Staroń dając nam prowadzenie 1:0.

Mechanik atakuje zaciekle spychając nas do obrony, jeszcze w 21 minucie ratuje nas poprzeczka ale już w kolejnej akcji po rozegraniu rzutu rożnego tracimy bramkę po główce Bagińskiego.

Gospodarze nakręceni wyrównującą bramką idą za ciosem i już po dwóch minutach strzelają drugą bramkę - indywidualna akcja Markowskiego kończy się strzałem w długi róg bramki Janusza i Mechanik mógł się cieszyć z prowadzenie w tym spotkaniu.

Po stracie drugiej bramki długo nie mogliśmy wrócić do rytmu gry, popełnialiśmy błędy które gospodarze wykorzystali stwarzając kolejne groźne sytuacje pod naszą bramkę, min rzut wolny w 35 minucie kiedy piłkę zmierzającą w okienko naszej bramki wybija Karol Janusz.

Drugą połowę zaczynamy fatalnie - w 49 min piłka zagrana przez Ujasa z rzutu rożnego trafia bezpośrednio do naszej bramki!

Przegrywamy 1:3 i walczymy z gospodarzami oraz z upływającym czasem - niestety gra w ataku momentami nie kleiła się, było kilka sytuacji w których mogliśmy przy lepszym rozegraniu zagrozić mocniej broniącemu w bramce Brzeziny Wójcikowi, ale to nie był nasz dzień!

Ostatnie minuty to szturm naszego zespołu na wyraźnie opadających z sił gospodarzy - w 85 minucie rozgrywamy rzut rożny, piłka po zamieszaniu na polu bramkowym trafia pod nogi Zająca, który strzałem przy słupku pokonuje bramkarza Mechanika.

Czas upływał nieubłaganie, atakujemy praktycznie całym zespołem ale zabrakło szczęścia pod bramką Wójcika, min po główce Koziarskiego już w doliczonym czasie gry.

Przegrywamy to spotkanie, trzeba teraz wyciągnąć wnioski z tej porażki, poprawić błędy i już w kolejnym spotkaniu z Żórawiną wywalczyć trzy punkty.

MECHANIK BRZEZINA - POLONIA ŚRODA ŚLĄSKA 3:2 (2:1)

Skład: K.Janusz, Z.Antosiewicz, M.Buksa(78'Zając), R.Dutko, K.Błach, A.Andrusiak, K.Liberek(75'D.Liberek), Ł.Staroń, B.Rybka(65'Koziarski), M.Wójcik(70'Zakrzewski), Rożek(55'Ignasiak)

Bramki: Łukasz Staroń 15, Filip Zając 85'