10 medali karateków w Głubczycach

Kolejny udany start średzkich karateków. Tym razem podopieczni senseia Bogusława Boczniewicza startowali w X GRAND PRIX ŚLĄSKA POLSKO CZESKIEGO w KARATE WKF. Zawody odbyły się 11 maja w Głubczycach. Organizatorem turnieju był Ludowy Zespół Sportowy Karate-Do Głubczyce.

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.10 medali karateków w Głubczycach

W zawodach startowało 385 zawodników z 20 klubów z Polski, cztery kluby z Czech i jeden klub ze Słowacji. Znakomicie spisali się w nich średzcy karatecy, którzy zdobyli 10 medali - 6 złotych, 2 srebrne oraz 2 brązowe. Kolejny raz nasze dziewczęta potwierdziły swoją klasę wygrywając zdecydowanie swoje kategorie wiekowe.

2 złota wywalczyły - Milena Żurek w kategorii 9 i 10 lat oraz Emilia Wysocka w 11 i 12 latkach.

Srebro w 11-latkach oraz brąz w 12-latkach wywalczyła Maria Kułakowska

2 medale indywidualnie zdobył również Kamil Brzeziński, który zwyciężył w 11 latkach i był trzeci w kategorii 12 lat.

Oprócz sukcesów indywidualnych nasi karatecy zdobyli 2 medale w drużynach - złoty w kategorii 10-13 lat wywalczyli - Kamil Brzeziński, Adam Dul i Bartosz Zamaro.

Srebro przypadło w kategorii 12-15 lat: Patryk Dul, Bartosz Zamaro i Adam Dul. Wszystkie kategorie były licznie obsadzone. Aby zdobyć medal trzeba było stoczyć 4 lub 5 walk.

Za tydzień kolejny bardzo ważny start. Tym razem nasi zawodnicy walczyć będą w turnieju rankingowym Polskiej Unii Karate w Pleszewie. Start w nim zapowiedzieli wszyscy najlepsi polscy karatecy.

odwiedziny: 109001