Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Środa Śląska
Medalowy weekend karateków

Kolejny udany start średzkich karateków. Tym razem podopieczni senseia Bogusława Boczniewicza startowali w turnieju rankingowym Polskiej Unii Karate - VI CENTRAL POLAND OPEN GRAND PRIX KARATE WKF.

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Medalowy weekend karateków
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

Zawody odbyły się 18-19 maja w Pleszewie. Wystartowało 550 zawodników z 70 klubów z 10 krajów.

W pierwszym dniu zawodów znakomicie spisali się Bartłomiej Babiński oraz Emilia Wysocka. Bartek zdobył 2 medale srebrny w kategorii juniorów oraz brąz w seniorach, potwierdzając tym samym, że należy do ścisłej czołówki karateków w Polsce. Zarówno w juniorach, jak i seniorach startowali wszyscy aktualnie najlepsi zawodnicy w konkurencji kata.

W juniorach wygrał 3 walki eliminacyjne w finale przegrał z zawodnikiem z Głubczyc. W kategorii seniorów wygrał 2 walki, przegrał w walce półfinałowej i wygrał walkę o 3 m-ce z zawodnikiem z Niemiec.

Doskonale spisała się również Emilia Wysocka, która zajęła 2 miejsce w kategorii kadetek 14-15 lat. Emilka ma lat 12 i wygrała 4 walki eliminacyjne w finale przegrywając z zawodniczką z Obornik 3 : 2.

W niedzielę znakomity start podopiecznych senseia Bogusława Boczniewicza kontynuowała Maria Kułakowska, która wywalczyła 2 medale, była 2 w 11-latkach oraz 3 w 12-13-latkach.

Turniej w Pleszewie stał na bardzo wysokim poziomie sportowym wzięli w nim udział wszyscy najlepsi polscy karatecy, dlatego wyniki średzkich zawodników należy uznać za duży sukces.

W niedzielę odbył się również drugi turniej karate - tym razem średzcy karatecy wystartowali w turnieju WROCŁAW OPEN. Organizatorem zawodów w którym udział wzięło ponad 250 zawodników z 40szkół był Budokan Wrocław. W sali przy wrocławskim AWF podopieczni senseia Bogusława Boczniewicza wywalczyli 6 medali - 4 złote, 1 srebrny i 1 brazowy

Złoto zdobyli w swoich kategoriach: Milena Żurek, Wojciech Raczek, Tymon Gleń oraz drużyna w składzie Bartosz Zamaro, Michał Dziedzicki i Patryk Dul.

Srebro przypadło Patrykowi Dulowi a brąz Michałowi Dziedzickiemu.