Kolejny udany start średzkich karateków

28 września w Bydgoszczy odbył się VIII Turniej Karate YAMABUSHI CUP w karate WKF (olimpijskie). W zawodach startowało łącznie 609 zawodników z 27 klubów z całej Polski. Znakomicie spisała się w nich podopieczna senseia Bogusława Boczniewicza Maria Kułakowska, która wywalczyła 2 medale złoty i brązowy.

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Kolejny udany start średzkich karateków

Pierwsze miejsce zdobyłą w kategorii młodziczek, natomiast trzecie w konkurencji kadetek.

Tego samego dnia w dalekim Meksyku w Monterrey startował Bartłomiej Babiński, który znakomicie spisał się w Karate1 Youth League - Mexico 2019. Jest to jeden z najważniejszych turniejów karate na świecie.

Wychowanek senseia Bogusława Boczniewicza wywalczył 7 miejsce w kata juniorów w konkurencji 32 zawodników. Był to kolejny bardzo udany start Bartka po zwycięstwie w mistrzostwach PUK.

Kolejny bardzo ważny i trudny start czeka średzkich karateków w październiku w Polish Open Grand Prix w Bielsku Białej, gdzie start zapowiedziało 1762 karateków z 186 klubów i 29 państw.