Orzeł Pawłowice ustrzelony!

Kapitalne spotkanie, pełne emocji, dramaturgii i szalonej końcówki w wykonaniu podopiecznych trenera Tabaka zobaczyli kibice w sobotnie, deszczowe popołudnie! Historia spotkań z ekipą z wrocławskich Pawłowic zapowiadała spotkanie walki i wielu sytuacji podbramkowych ale takiego piłkarskiego dreszczowca dawno nie było na średzkim stadionie.

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Orzeł Pawłowice ustrzelony!

Już nasza pierwsza akcja mogła otworzyć to spotkanie, ale strzał Andrusiaka broni bramkarz gości. Atakowaliśmy zdecydowanie dalej i w 11 minucie obejmujemy prowadzenie po bramce Maćka Wenderskiego, który wykończył akcję zapoczątkowaną przez Andrusiaka z bocznego sektora.

Stwarzamy kolejne sytuacje spychając gości do obrony, swoje sytuacje strzeleckie mają Antosiewicz i Andrusiak, bramkarz Orła broni strzał Kowalskiego ale w 20 minucie nie miał szans przy uderzeniu Adama Andrusiaka - piłka wpadła do siatki po mocnym strzale przy słupku.

Orzeł odpowiada dwoma akcjami w 24 i 26 minucie po których tylko interwencje Karola Janusza ratują nas przed utratą bramki.

Ruszamy w drugą stronę, akcję lewą stroną inicjuje Andrusiak, zagrywa w pole karne, dośrodkowanie przerywa obrońca kierując piłkę w stronę własnej bramki ale bramkarz Pawłowic popisuje się ofiarną interwencją wybijając piłkę z linii bramkowej.

Nasze niewykorzystane sytuacje zemściły się w 43 i 44 minucie, goście dwa razy zadali ciosy naszej obronie strzelając bramki po błędach całego zespołu i doprowadzając do remisu.

Emocje z końcówki pierwszej połowy były tylko wstępem do tego, co działo się w drugich czterdziestu pięciu minutach.

Zaczynamy jako pierwsi - akcję z bocznej strefy strzałem z 7 metra kończy Wójcik, ale bramkarz Orła broni!

Odpowiedz gości jest piorunująca, szybkie wyjście lewą stroną kończy się akcją w naszym polu karnym i strzałem obok bezradnego Janusza - Orzeł obejmują prowadzenie w tym spotkaniu.

Ruszamy do odrabiania strat i już w 53 minucie po ''centrostrzale'' Mateusza Wójcika zdobywamy bramkę na 3:3! Piłka po mocnym strzale z lewego boku odbija się od słupka i wpada do bramki obok zaskoczonego bramkarza.

Przy bramce na 4:3 znowu udział miał Wójcik, który wyszarpał piłkę gościom, uciekł do boku i zacentrował w pole karne gdzie piłkę do bramki skierował Kowalski.

Walka na boisku była niezwykle zacięta, jedni i drudzy grali zdecydowanie, dużo było ostrych wejść i fauli. Pierwszą ofiarą tej gry został Bartek Rybka który po dwóch żółtych kartkach opuścił plac gry.

Goście wyczuli swoją szansę i ruszyli do ataku ale odpowiadamy w najlepszy, możliwy sposób - w 73 minucie rzut wolny z 16 metra pięknym strzałem pod poprzeczkę kończy Adam Andrusiak, zdobywając swoją drugą bramkę w tym spotkaniu.

Orzeł lekko zszokowany takim obrotem sprawy w 5 minut otrzymuje kolejne dwa ciosy - w 76 minucie walczący na całym boisku Wójcik wrzuca piłkę z lewej strony w pole karne, akcję zamyka uderzając nie do obrony z pierwszej piłki Marcin Antosiewicz.

Już po kolejnych dwóch minutach przejmujemy piłkę na połowie Orła, bohater poprzedniej akcji tym razem zapisuje na swoim koncie asystę zagrywając piłkę z prawej strony w pole karne. Całą akcję zamyka Przemek Ignasiak zdobywając siódmą bramkę dla naszego zespołu.

Ufff... to była prawdziwa, piłkarska bitwa, ciosy padały z każdej strony ale to nasz zespół po ostatnim gwizdku mógł podnieść ręce w geście triumfu. Zwycięstwo w pełni zasłużone.

Kolejnym naszym rywalem będzie Orzeł Marszowice.

POLONIA ŚRODA ŚLĄSKA - ORZEŁ PAWŁOWICE 7:3 (2:2)

Skład: K.Janusz, F.Zając, P.Dragon, M.Buksa, B.Kozak(50'Dutko), B.Rybka, A.Andrusiak(78'Woźniak), P.Kowalski(72'Ignasiak), M.Wenderski(46'Wójcik), K.Liberek, M.Antosiewicz(82'Rożek)

Bramki: M.Wenderski 11' Adam Andrusiak 20' 75' Mateusz Wójcik 53' Patryk Kowalski 56' Marcin Antosiewicz 77' Przemek Ignasiak 79'