Złoto Mileny Żurek w Polish Open

W dniach 11-13 października w Bielsku Białej odbył się XIII Grand Prix – POLISH OPEN w Karate OLIMPIJSKIM WKF. Zawody odbyły się w nowoczesnej hali sportowej „Pod Dębowcem” i  rozgrywano je na 8 tatami. Był to turniej rankingowy dla zawodników i klubów zrzeszonych w Polskiej Unii Karate.

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Złoto Mileny Żurek w Polish Open

POLISH OPEN, zaliczany jest do  największych turniejów karate w Europie i na świecie, Został wpisany do kalendarza imprez European Karate Federation na rok 2019 i 2020.

Wzięło w nim udział 2371 zawodników z 32 krajów m.in. Hiszpanii, Niemiec, Francji, Anglii, Danii, Włoch, Norwegii, Ukrainy, RPA Turcji, Słowacji, Szkocji, Walii, Rosji, Maroka, Rumunii, Chorwacji, Litwy, Łotwy, Holandii, Czech, Malty, Austrii, Armenii, Białorusi, Egiptu, Węgier, Grecji, Estonii, Szwecji, Iraku ,Bośni i Hercegowiny oraz 210 klubów z całego świata.

W zawodach tych wzięło udział 9 średzkich karateków. Podopieczni senseia Bogusława Boczniewicza zdobyli 3 medale - złoty oraz 2 brązowe.

Pierwsze miejsce i złoty medal w kategorii 10 latek wywalczyła Milena Żurek, która bezapelacyjnie wygrała 4 walki potwierdzając swoją klasę oraz przynależność do europejskiej czołówki w tej kategorii wiekowej. Trzecie miejsca i brązowe medale zdobyli Bartłomiej Babiński w kata indywidualnym juniorów oraz Emilia Wysocka w kategorii U-14.Emilia i Bartek stoczyli 5 walk. Oboje wygrali 4 walki eliminacyjne przegrywając w półfinałach. W zawodach tych startowali wszyscy najlepsi polscy karatecy. Zagraniczne ekipy reprezentowali medaliści mistrzostw świata i Europy w karate olimpijskim WKF. Zwycięzcy otrzymali piękne puchary, medale oraz dyplomy i cenne nagrody rzeczowe.

Koszty startu w zawodach oraz noclegów naszej ekipy w 100 procentach pokryła Gmina Środa Śląska, za co serdecznie dziękujemy.

odwiedziny: 110817