Polonia Środa Ślaska - Olimpia Podgaj 4:1

Dopisujemy kolejne trzy punkty pokonując 4:1 Olimpię Podgaj. Zwycięstwo okupione zostaje jednak kontuzją Bartka Rybki (złamany obojczyk) i w tej sytuacji cieszą powroty do gry Pawła Koziarskiego i Tomka Zakrzewskiego, którzy wrócili do składu po okresie rekonwalescencji.

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Polonia Środa Ślaska - Olimpia Podgaj 4:1

Początek spotkania pokazał jaka taktykę przygotowali goście na to spotkanie, cofnięci całym zespołem czekali na swojej połowie nie angażując się w akcje ofensywne i szukając długimi podaniami swojego najlepszego strzelca Radosława Grzywniaka.

Pierwszą akcję przeprowadzamy bocznym sektorem, ale strzał Andrusiaka ląduje nad poprzeczką.

W 7 minucie Olimpia wykonuje rzut rożny, w zamieszaniu w polu karnym piłka trafia w Maćka Buksę i wpada do naszej bramki.

Goście mieli swój wynik i mogli dalej bronić się za ''podwójną gardą'' ale z każdą minutą nasza przewaga rosła, byliśmy coraz bliżej bramki Olimpii, min. w 11 minucie na bramkę gości uderzał Rożek ale jego strzał obronił bramkarz.

W 20 minucie przeprowadzamy akcje po której zdobywamy bramkę - piłkę z głębi otrzymuje Andrusiak, ucieka obrońcom i zagraniem wzdłuż bramki otwiera drogę do strzelenia przez Rożka pierwszej bramki.

Idziemy za ciosem, atakujemy ale w kilku akcjach zabrakło nam zimnej krwi pod bramka Olimpii, uderzaliśmy niecelnie albo nasze strzały bronił bramkarz Podgaju.

W 30 minucie tracimy Bartka Rybkę, który po jednym ze starć upada na murawę i z kontuzjowanym barkiem udaje się prosto do szpitala ! Diagnoza - złamanie! Na boisku pojawia się Tomek Zakrzewski, dla którego było to pierwsze spotkanie po przerwie spowodowanej kontuzja odniesioną w rywalizacji z Zachodem Sobótka.

W końcówce pierwszej połowy okres naszej przewagi drugą bramką kwituje Rożek, pokonując w 40 minucie bramkarza Olimpii.

Drugą połowę otwieramy bramką Adama Andrusiaka, który wykorzystał zagranie Kamila Liberka z prawej strony i zamykając całą akcję strzałem przy słupku.

W kolejnych akcjach spychamy gości do momentami rozpaczliwej obrony, na bramkę Olimpii uderzali min. Robert Dutko (kąśliwy strzał przy słupku), w poprzeczkę uderzył Andrusiak, na bramkę Olimpii szarżował Kowalski, dobrej okazji nie wykorzystał Maciek Wenderski mijając się z piłką na 10 metrze który ostatecznie ustalił wynik w 90 minucie wykorzystując zagranie od Lenartowicza i pokonując bramkarza gości w sytuacji sam na sam.

Na koniec trzeba podkreślić bardzo dobrą grę naszej obrony, wielkie brawa dla Patryka Kowalskiego który całkowicie wyłączył z gry Radosława Grzywniaka - napastnik gości nie oddał strzału na naszą bramkę!

Czas na derby! Po wielu latach na boiska okręgówki wróciła Odra Malczyce, z którą toczyliśmy zacięte pojedynki i takiego spotkania oczekujemy 26 października o godz. 15.00. Zapraszamy!

POLONIA ŚRODA ŚLĄSKA - OLIMPIA PODGAJ 4:1 (2:1)

Skład: K.Janusz, F.Zając, M.Buksa, R.Dutko, P.Koziarski, P.Kowalski, K.Liberek(75'Lenartowicz), B.Rybka(33'Zakrzewski), A.Andrusiak(70'Wenderski), M.Antosiewicz, K.Rożek(80'Gagat)

Bramki: Krzysztof Rożek 20' 41' Adam Andrusiak 48' Maciej Wenderski 90'