Medalowa sobota karateków

23 listopada w Krotoszynie zorganizowany został Puchar Polskiej Unii Karate. Nie mogło w nim zabraknąć średzkich karateków. Jest to turniej rankingowy, na podstawie którego ustalana jest Kadra Polski na ME i MŚ w karate olimpijskim WKF.

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Medalowa sobota karateków

W zawodach startowało 400 zawodników z 55 klubów karate z całej Polski.

Znakomicie spisali w nim podopieczni senseia Bogusława Boczniewicza- Emilia Wysocka oraz Bartłomiej Babiński .

Emilka była najlepsza w kategorii młodziczek 12-13 lat wygrywając bezapelacyjnie 5 walk, umacniając się tym samym na pierwszym miejscu w rankingu PUK.

Bartek natomiast zadebiutował w kategorii U-21 i również okazał się najlepszy wygrywając 4 walki W eliminacjach wygrał 2 walki a w półfinale spotkał się z MP tej kategorii wiekowej z Bielska Białej wygrywając 3:2 W finale pokonał zawodnika z Legnicy 4:1. Będąc nr. 1 w Polsce wśród juniorów (do 18 lat) okazał się również najlepszy wśród 21 latków.

W tym samym dniu podopieczni senseia Bogusława Boczniewicza uczestniczyli w XX Cuprum Cup Intrenational Karate Polish Open. W zawodach, które odbyły sie w Legnicy startowało 267 zawodników z 20 klubów z Rosji. Czech i Polski. Organizatorem był klub karate TORA z Legnicy. Uroczystego otwarcia dokonał Prezydent Miasta Legnicy Tadeusz Krzakowski. Zawody stały na wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym, a zwycięzcy otrzymali piękne puchary i medale.

Świetnie spisali się średzcy karatecy Podopieczni senseia Bogusława Boczniewicza, zdobyli 16 medali: 6 złotych, 2 srebrn,e oraz 8 brązowych.

Złote: Milena Żurek w U-9 i U-10, Kamil Brzeziński w U-10 i U-11, Wojciech Raczek w U-8 oraz drużyna w kadetach w składzie: Patryk Dul, Adam Dul i Bartosz Zamaro;

Srebrne: Bartosz Zamaro w U-12 i U-14;

Brązowe: Marcelina Ćwiąkalska w U-8, Wojciech Raczek w U-9, Szymon Tułak w U-10 i  U-11, Patryk Dul w kadetach i juniorach , Adam Dul w U-12 oraz Antoni Mor w U-7.

Był to kolejny bardzo udany i pracowity weekend zawodników średzkiej sekcji karate, którzy wywalczyli łącznie 18 medali w bardzo trudnych i wymagających pod względem sportowym zawodach.

odwiedziny: 111348