2 złota Mileny Żurek

Kolejny, bardzo dobry start zanotowali średzcy karatecy. Podopieczni senseia Bogusława Boczniewicza 29 lutego wzięli udział w XXVI turnieju DRAGON CUP w Środzie Wielkopolskiej.
2  złota Mileny Żurek

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.2  złota Mileny Żurek

W zawodach tych wzięło udział 358 zawodników z 34 klubów z Polski oraz Czech.

Znakomicie spisała się Milena Żurek, która zdobyła 2 złote medale. Zwyciężyła w  kategorii wiekowej 10-11 lat oraz 12-13 lat wygrywając w sumie 8 walk. Wszystkie po 5 do 0.

Bardzo dobry start zaliczył także Patryk Dul, który wygrał kategorię juniorów i był 3 w juniorach młodszych. Drugie miejsce w kategorii 12-13 latków zajął Bartosz Zamaro.

Srebrny medal zdobyła również nasza drużyna w składzie: Adam Dul, Bartosz Zamaro i Patryk Dul.

Organizatorem zawodów był Klub Karate Do Shotokan Dragon przy współpracy z Wielkopolskim Okręgowym Związkiem Karate Olimpijskiego, pod patronatem Polskiej Unii Karate.

Celem tego turnieju było wyłonienie najlepszych zawodników i zawodniczek w poszczególnych konkurencjach, popularyzacja karate olimpijskiego WKF wśród dzieci i młodzieży oraz promocja miasta Środy Wielkopolskiej, powiatu średzkiego i województwa wielkopolskiego poprzez sport.

Turniej stał na wysokim poziomie sportowym - tym bardziej cieszy tak udany start średzkich karateków.

odwiedziny: 112304