Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Udanin
Pobiegli by uczcić Pamięć Żołnierzy Wyklętych

     autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn  
1 marca na boisku sportowym ORLIK w Udaninie odbył się II Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”. W wydarzeniu udział wzięło ponad 50 osób.
Pobiegli by uczcić Pamięć Żołnierzy Wyklętych

Pobiegli by uczcić Pamięć Żołnierzy Wyklętych
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Pobiegli by uczcić Pamięć Żołnierzy Wyklętych
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

Wśród nich wójt gminy Wojciech Płaziuk, starosta powiatu średzkiego Krzysztof Szałankiewicz, przedstawiciele radnych Rady Gminy, pracownicy urzędu, sołtysi, uczniowie oraz inni mieszkańcy gminy i powiatu.

Wydarzenie rozpoczęto uroczystym odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie wójt powitał przybyłych gości oraz krótko opowiedział o żołnierzach wyklętych: - Ideą biegu jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944-1963 w obrębie przedwojennych granic RP. Bieg na dystansie 1963 metrów to liczba, która symbolizuje datę śmierci ostatniego z Żołnierzy Wyklętych - Józefa Franczaka ps. "Lalek" - mówił wójt.

Poległych upamiętniono minutą ciszy. Biegi odbyły się w czterech kategoriach.

W poszczególnych kategoriach zwycięzcami zostali:

I-III dziewczynki

I miejsce – Julia Mróz

II miejsce – Martyna Brzezicka

III miejsce – Hanna Pichowicz

I-III chłopcy

I miejsce – Alan Pieniacha

II miejsce – Wojciech Piotrowski

III miejsce –Piotr Wysocki

IV-VI dziewczyny

I miejsce – Oliwia Płaziuk

II miejsce – Julia Pilarska

III miejsce – Maja Kaproń

IV-VI chłopcy

I miejsce – Oskar Kramer

II miejsce – Maciej Piotrowski

VII-VIII dziewczyny:

I miejsce – Beata Grubasz

II miejsce – Natalia Bojczuk

III miejsce – Ewa Kozioł

VII-VIII chłopcy

I miejsce – Igor Kramer

OPEN kobiety

I miejsce – Ewa Rolińska - Sikora

II miejsce – Natalia Jesionka

III miejsce – Anna Bielska

OPEN mężczyźni

I miejsce – Patryk Sobczak

II miejsce – Robert Cudek

III miejsce – Tomasz Saja

Każdy z uczestników otrzymał złoty medal, zwycięzcy poszczególnych kategorii pamiątkowe dyplomy. Na zakończenie czekał ciepły poczęstunek w postaci grochówki przygotowanej przez Stowarzyszenie „ARKANA”, która została sfinansowana z budżetu gminy Udanin.

Dziękujemy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej INVEST PARK za ufundowanie medali oraz koszulek, które przekazano uczestnikom biegu w pakiecie startowym.

Serdeczne podziękowania kierujemy dla OSP KSRG Udanin za pomoc w operacyjnym zabezpieczeniu biegu, a w tym w razie konieczności w obszarze kwalifikowanej pierwszej pomocy dla uczestników biegu Tropem Wilczym.

Podziękowania składamy również dla instruktora sportu Marcina Filończyka za sprawne przeprowadzenie biegów na każdym dystansie oraz dla opiekuna Orlika Mariana Malinowskiego za pomoc w organizacji wydarzenia.

Więcej informacji znajdziesz w gazecie średzkiej
Express Średzki


ug



o © 2007 - 2020 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl
odwiedziny: 112441
Dzisiaj
Poniedziałek 30 marca 2020
Imieniny
Amelii, Dobromira, Leonarda

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl