Liga wróciła. Zwycięstwo w derbach

Po wielu dniach oczekiwania wystartował nowy sezon, który zapowiada się niezwykle ciekawie - klasa okręgowa składa się z 19 zespołów, jest kilka ciekawych zespołów, beniaminkowie, walka o ligowe punkty będzie niezwykle zacięta w każdej kolejce. W pierwszym spotkaniu naszym rywalem była Odra Malczyce.

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Liga wróciła. Zwycięstwo w derbach

Derby rządzą się swoimi prawami i kibice liczyli na ciekawe, zacięte widowisko. Walki na boisku było dużo ale spotkanie nie porwało licznie zgromadzonych kibiców.

Od pierwszych minut staraliśmy się przejąć inicjatywę, atakowaliśmy wysoko gospodarzy, walczyliśmy na całym boisku co przyniosło skutek w 8 minucie, kiedy w zamieszaniu pod bramką Odry piłka po uderzeniu debiutującego w naszym zespole Łukasza Dragona uderzyła w poprzeczkę, dobitka Antosiewicza ostatecznie wylądował na 3 metrze gdzie najlepiej ustawiony Patryk Kowalski skierował piłkę do siatki.

W kolejnych minutach tempo gry zdecydowanie siadło, gra toczyła się głównie w środku pola, brakowało czystych sytuacji pod bramkami.

W 33 minucie jedna z akcji gospodarzy kończy się wejściem Naskręta w pole karne i faulem naszych obrońców po którym sędzia wskazał na jedenastkę.

Rzut karny został jednak fatalnie przestrzelony (piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką) i wynik pozostał bez zmian.

Odra zaatakowała w kolejnej akcji, na czystej pozycji w okolicy 10 metra znalazł się Strożek, ale uderzył nieczysto w piłkę.

Po przerwie na boisku panował głównie chaos, obydwa zespoły chciały zdobyć bramkę ale brakowało składnych akcji, mnożyły się niecelne podania i strzały.

W kolejnych minutach na boisku pojawili się min Andrusiak, Lenartowicz i Rożek wprowadzając ożywienie w naszych szeregach i to właśnie akcja Andrusiaka i Rożka spowodowała, że w 75 min prowadziliśmy 2:0!

Przejmujemy piłkę w środku boiska i wychodzimy szybką akcją pod pole karne Odry, piłkę otrzymuje Rożek i strzałem pod poprzeczkę zdobywa gola.

Gospodarze ruszyli do ataków szukając kontaktowej bramki, na boisku zrobiło się więcej miejsca ale mimo kilku dobrych sytuacji nie zdobyliśmy kolejnej bramki.

W doliczonym czasie gry kolejna szarża w polu karnym Naskręta daje Odrze rzut karny, który wykorzystuje Strożek ustalając wynik tego spotkania.

ODRA MALCZYCE - POLONIA ŚRODA ŚLĄSKA 1:2 (0:1)

Skład: K.Janusz, P.Dragon, F.Zając, B.Rybka(75'Koziarski), R.Dutko(82'Wójcik), K.Liberek, T.Zakrzewski (65' Lenartowicz), P.Ignasiak(67'Andrusiak), M.Antosiewicz, Ł.Dragon(69'Rożek), P.Kowalski

Bramki: Patryk Kowalski 10', Krzysztof Rożek 75'

MLKS Polonia Środa Śląska/Foto: Ewa Rolińska-Sikor

odwiedziny: 114448