Inauguracja na piątkę

Wysokie zwycięstwo na inauguracje nowego sezonu na średzkim stadionie - w trzeciej kolejce naszym rywalem był zespół Orła Marszowice, którego pokonujemy 5:1. Po długich miesiącach oczekiwania granie o ligowe punkty wróciło na nasz stadion więc cieszy wysokie zwycięstwo i pięć bramek naszych zawodników, które mogli zobaczyć kibice zgromadzeni na trybunach.

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Inauguracja na piątkę

Od początku spotkania ruszyliśmy na rywali atakując wysoko ale przez długi czas nie przynosiło to efektów pod bramką Orła. Dodatkowo goście groźnie odpowiadali kontratakując i szukając swoich szans w graniu długimi piłkami za naszą obronę, min w 6 minucie taka akcje skończyła się strzałem obok słupka bramki strzeżonej przez Janusza.

W pierwszej fazie spotkania gra obu zespołów była nerwowa, pierwszą groźniejszą akcję przeprowadzamy w 25 min, kiedy strzał Kamila Liberka z rzutu wolnego o centymetry mija słupek bramki Orła.

W 38 minucie pierwszy na listę strzelców wpisuje się Rożek, który wykorzystał zagranie od Łukasza Dragona i pokonał bramkarza gości.

Kolejna akcja kończy się główką Bartka Rybki obok słupka a w 44 minucie strzelamy bramkę na 2:0. Piłkę w środkowej strefie przejmuje Zając i pięknym podaniem wyprowadza na czystą pozycję Łukasza Dragona, który pokonuje bramkarza Marszowic.

W drugiej połowie ten sam zawodnik rozpoczyna strzelanie dla naszego zespołu - w 60 minucie akcję inicjuje Wójcik uciekając przy linii i zagrywając do Andrusiaka który podaje do Łukasza Dragona który kończy tą akcję pokonując po raz drugi bramkarza gości.

Już po kilku minutach kolejna akcja naszego zespołu powinna dać nam następne trafienie ale strzał Andrusiaka i dobitkę Dragona wybijają obrońcy i bramkarz Orła.

Goście odpowiedzieli akcją z 70 minuty kiedy mocny strzał pod poprzeczkę obronił Karol Janusz. W kolejnej akcji (76 min) nieporozumienie w szeregach naszej obrony wykorzystał Musiał pokonując Janusza strzałem przy słupku.

Odpowiadamy już po minucie akcją wprowadzonego chwilę wcześniej Bartka Kozak, który szybkim wyjściem lewą stroną uciekł obrońcą Orła, zagrał w pole karne a całą akcję wykończył Maciek Wenderski uderzając pod poprzeczkę bramki gości.

W 87 minucie wynik ustalił Andrusiak wykorzystując podanie od Wójcika który zagrał wzdłuż bramki.

POLONIA ŚRODA ŚLĄSKA - ORZEŁ PAWŁOWICE 5:1 (2:0)

Skład: K.Janusz, P.Dragon, F.Zając, R.Dutko, B.Rybka(56'Wójcik), M.Buksa, T.Zakrzewski(60'Lenartowicz), M.Antosiewicz(66'Andrusiak), K.Liberek, K.Rożek(75'Wenderski), Ł.Dragon(76'Kozak).

Bramki: Krzysztof Rożek 38', Łukasz Dragon 45' 60', Maciej Wenderski 84' Adam Andrusiak 87'

MLKS Polonia Środa Śląska/Foto: Paweł Lipnicki

odwiedziny: 114449