Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Środa Śląska
Energetyk pokonany

Trzeci wyjazd i trzecie zwycięstwo! W sobotę 29 sierpnia pokonujemy Energetyka Siechnice i po ubiegłotygodniowej porażce z Oleśnicą wracamy na zwycięska ścieżkę.

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Energetyk pokonany
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

Gospodarze, którzy w lidze nie zdobyli jeszcze punktów rozpoczęli to spotkanie z animuszem, już w pierwszej akcji znaleźli się pod naszym polem karnym i kąśliwym uderzeniem próbowali pokonać broniącego w tym spotkaniu Piotra Janiec, który wybija piłkę w pole.

Odpowiadamy akcją w 8 minucie Rożka, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy ale jego uderzenie wybronił golkiper Siechnic a dobitka Andrusiaka była niecelna.

W 11 minucie na bramkę Energetyka uderzał Liberek, pięć minut później swojej sytuacji nie wykorzystał Rybka - ponownie bramkarz obronił swój zespół przed startą bramki w sytuacji sam na sam.

Naszą przewagę udokumentowaliśmy w 20 minucie - wymianę piłki w środku pola podaniem za linię obrony kończy Kamil Liberek, a piłkę do siatki kieruje Kuba Więckowski.

Gospodarze próbowali atakować szukając okazji do wyrównania ale nasza obrona spisywała się bez zarzutu.

W 34 minucie nasza kolejna akcja w polu karnym gospodarzy kończy się zagraniem ręką przez zawodnika Energetyka, sędzia wskazał na jedenastkę ale uderzenie i dobitkę Andrusiaka broni bramkarz Siechnic!

Nasz zawodnik rehabilituję się w 38 minucie kiedy wykorzystuje zagranie od Więckowskiego i pokonuje bramkarza gospodarzy - do przerwy wynik 2:0!

Po przerwie kontynuujemy naszą grę - atakujemy na całym boisku, naciskamy gospodarzy szukając kolejnych sytuacji na zdobycie bramek i już w 51 minucie podwyższamy na 3:0!

Akcję bokiem boiska przeprowadza Andrusiak, zagrywa wzdłuż bramki, piłkę przepuszcza Więckowski a całą akcję zamyka Rożek pewnie pokonując bramkarza strzałem pod poprzeczkę!

Gospodarze podłamani stratą kolejnej bramki pozwalają nam na przeprowadzenie kolejnych akcji i już w 62 minucie wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Mateusz Wójcik podwyższa na 4:0 wykorzystując rzut karny podyktowany za faul na sobie.

Atakowaliśmy dalej, swoje sytuacje mieli Robert Dutko, na bramkę uderzał Tomek Zakrzewski i Marcin Antosiewicz, gospodarze byli blisko zdobycia bramki po rzucie rożnym ale piłkę z linii wybił Bartek Kozak.

W 88 minucie kolejny okres naszej przewagi finalizuje Patryk Kowalski, który wykorzystuje podanie od Antosiewicza i po minięciu obrońców Energetyka pakuje piłkę do siatki.

Gospodarze w 89 minucie wykorzystują rozluźnienie naszych szyków obronnych i po lobie Józefowicza pokonują Jańca.

Ostatecznie pokonujemy wysoko zespół gospodarzy i szykujemy się do kolejnych spotkań - w środę 2 września spotkanie 1/16 rozgrywek pucharowych z zespołem KS Piotrowice (godz 17.00 Piotrowice) a w sobotę 5 września spotkanie ligowe z Zachodem Sobótka.

ENERGETYK SIECHNICE - POLONIA ŚRODA ŚLĄSKA 1:5 (0:2)

Skład: P.Janiec, P.Dragon, P.Kowalski, R.Dutko, M.Buksa, R.Juchno(56'Lenartowicz), K.Liberek(67'Zakrzewski), B.Rybka(52'Antosiewicz), A.Andrusiak(65'Kozak), K.Rożek(79'Koziarski), J.Więckowski(59'Wójcik)

Bramki:

Polonia: 20' Jakub Więckowski, 38' Adam Andrusiak, 51' Krzysztof Rożek, 62' Mateusz Wójcik, 88' Patryk Kowalski.

Energetyk: 89' Marcin Józefowicz.