Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Środa Śląska
Sokół eliminuje nas z walki o Puchar

W spotkaniu 1/8 finału okręgowego Pucharu Polski strefy wrocławskiej przegrywamy 2:5 z Sokołem Marcinkowice. Od początku spotkania jeden i drugi zespół nastawiony na atakowanie, akcje często przenosiły się pod jedno i drugie pole karne.

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Sokół eliminuje nas z walki o Puchar
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

W 10 min sytuacji sam na sam nie wykorzystuje Ignasiak obsłużony podaniem od Wójcika, w odpowiedzi Sokół zdobywa bramkę na 1:0. Akcja lewą stroną kończy się strzałem za linii pola karnego i piłka ląduje w naszej siatce.

Odpowiadamy już po 2 minutach - podanie z środka boiska Liberka wykorzystuje Wójcik ,pokonując bramkarza gości.

Kolejne minuty mijały szybko, goście momentami przeważali ale odpowiadaliśmy szybkimi wyjściami pod pole karne Sokoła.

W 37 minucie dobrej okazji nie wykorzystuje Ignasiak (bramkarz broni jego mocny strzał), goście po chwili wykorzystują nasze nieporozumienie i po raz drugi pokonują naszego bramkarza.

Druga połowa podobnie jak pierwsza otwarta, z akcjami jednego i drugiego zespołu ale to gości byli do bólu skuteczni wykorzystując swoje okazje pod naszą bramką.

W 53 min akcja Więckowskiego kończy się strzałem, w 61 min nasza akcja w polu karnym kończy się dwoma strzałami w kierunku bramki Marcinkowic - w odpowiedzi goście w 69 min zdobywają bramkę nr trzy.

Kolejna wymiana strzałów kończy się akcją Wójcika, który w 80 min zdecydowanym wejściem w pole karne Sokoła kończy akcję strzałem przy słupku i zdobywa drugą bramkę dla naszego zespołu.

Odpowiedz 4-ligowca jest szybka i zdecydowana - w 84 i 87 minucie goście strzelają dwie bramki i ustalają wynik tego spotkania na 2:5.

POLONIA ŚRODA ŚLĄSKA - SOKÓŁ MARCINKOWICE 2:5

Skład: P.Janiec, P.Kowalski, F.Zając (65'Koziarski), P.Dragon(65'Kozak), M.Buksa, K.Lenartowicz, K.Liberek, B.Rybka(77'Topolski), M.Antosiewicz(77'Bieliński), P.Ignasiak(70'Więckowski), M.Wójcik.

Bramki: Mateusz Wójcik 17' 80'

MLKS Polonia Środa Śląska/Foto: Paweł Lipnicki

odwiedziny: 114798