Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Środa Śląska
Wygrana w Wierzbicach

Spotkanie 10 kolejki wrocławskiej okręgówki to rywalizacja z dotychczasowym liderem - zespołem WKS Wierzbice, który po serii czterech zwycięstw objął prowadzenie w ligowej tabeli.

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Wygrana w Wierzbicach
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

Od początku spotkania oba zespoły zabrały się do roboty, gospodarze atakowali zdecydowanie, nasz zespół skoncentrowany na obronie i czyhający na swoje okazje z przodu.

W 4 min w polu karnym gospodarzy znalazł się Rożek ale jego strzał blokuje obrońca.

Wynik pierwsi otworzyli gospodarze po akcji z 11 minuty - piłkę na linii pola karnego przejmuje Kątny i mocnym uderzeniem przy słupku pokonuje Janusza.

Szukamy swoich okazji na wyrównanie i już w 13 min akcja dwójki Dutko - Antosiewicz kończy się wejściem w pole karne naszego pomocnika ale strzał Antosiewicza blokują obrońcy gospodarzy.

W kolejnej akcji w dobrej sytuacji znalazł się Bartek Kozak, który po zagraniu Rożka wbiega w pole karne Wierzbic ale bramkarz uprzedził naszego zawodnika i pierwszy dopadł do piłki.

Kolejne minuty to przewaga gospodarzy którzy momentami spychali nas do obrony już przed polem karnym, groźne były zwłaszcza akcje bocznymi sektorami boiska. Na bramkę Janusza uderzali min Kopernicki i Rybiński.

W 33 minucie w pole karne gospodarzy przebija się Więckowski, ale jego uderzenie ostatecznie blokują gospodarze.

Końcówka pierwszej połowy to dalsza wymiana ciosów - w 40 min wykonujemy rzut wolny, wrzucamy mocną piłkę w pole bramkowe a całą akcję zamykał Rożek ale jego uderzenie ląduje nad poprzeczką!

W jednej z ostatnich akcji gospodarze po akcji w naszym polu karnym byli blisko zdobycia drugiej bramki ale strzał głową kończy się wyjściem piłki obok słupka.

Pierwsza połowa była tylko wstępem do tego co działo się w drugiej połowie - już w 46 min przed stratą bramki ratuje nas Karol Janusz wybijając piłkę po główce.

W 50 minucie przejmujemy piłkę w środkowym sektorze, długie zagranie od Rożka wykorzystuje Andrusiak który wykorzystując swoją szybkość minął obrońców Wierzbic i pokonał w sytuacji sam na sam bramkarza gospodarzy.

Już po dwóch minutach podopieczni trenera Podstawka obejmują ponownie prowadzenie - piłka po akcji gospodarzy znalazła się w naszym polu karnym a tam najlepiej zachował się Ociesa, którego uderzenie głową znalazło drogę do naszej siatki.

Gospodarze już po chwili powinni zdobyć kolejną bramkę ale piłka ląduję na słupku naszej bramki!

Jedni i drudzy atakowali zdecydowanie, dużo było szybkich i dynamicznych akcji, momentami w akcjach przeszkadzało namoknięte po opadach boisko ale kibice w ostatnim kwadransie zobaczyli dużo walki kilka ciekawych sytuacji.

W 72 minucie piłkę w okolicy linii środkowej przejmuje Robert Dutko i śmiałym atakiem wdziera się w pole karne gospodarzy, mija jak tyczki obrońców i pokonuje bezradnego bramkarza! Remis 2:2 i mecz zaczyna się od początku - gospodarze rzucają się do ataku ale w 78 min zostają skarceni po raz trzeci. Piłkę na boku otrzymuje Adam Andrusiak, szybkie wejście w pole karne kończy się strzałem przy słupku i obejmujemy prowadzenie w tym spotkaniu.

W kolejnych minutach gospodarze atakowali wściekle ale nie byli w stanie zagrozić naszej bramce i po mega emocjonującym spotkaniu wywozimy z Wierzbic trzy punkty! Wielkie brawa dla całego zespołu.

WKS WIERZBICE - POLONIA ŚRODA ŚLĄSKA 2:3 (1:0)

Skład: K.Janusz, P.Kowalski, F.Zając, R.Dutko, P.Koziarski, R.Juchno, T.Zakrzewski(65'Lenartowicz), M.Antosiewicz(70'Wójcik), B.Kozak(46'Andrusiak), J.Więckowski(77'Ignasiak), K.Rożek(80'Szczepaniak)

Bramki: Adam Andrusiak 50' 78' Robert Dutko 72' (Polonia), Konrad Kątny 11' Michał Ociesa 52' (Wierzbice)

MLKS Polonia Środa Śląska/Foto: Paweł Lipnicki WI

odwiedziny: 114901