Medale średzkich karateków w Legnicy

Bardzo pracowity i udany był weekend średzkich karateków, którzy zdobyli w Legnicy 6 medali. Podopieczni senseia Bogusława Boczniewicza startowali 3 października w Młodzieżowych Mistrzostwach Młodzików oraz w XXIX Mistrzostwach Ziemi Legnickiej.

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Medale średzkich karateków w Legnicy

Były one eliminacją do Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, Juniorów i U-21w karate olimpijskim.

Emilia Wysocka oraz Maria Kułakowska startujące w MMM po trzech wygranych walkach eliminacyjnych w kategorii kata młodziczek 12-13 lat spotykały się w finale, w którym lepsza okazała się Emilka pokonując Marysię 3:0.

Marysia startowała również w kategorii młodziczek +50kg w kumie, gdzie zajęła 3 m-ce. Była bardzo bliska finału prowadząc w półfinale na kilka sekund przed końcem walki 2:1. Niestety chwila nieuwagi i przegrała 4:2.

W tym samym dniu odbyły się także XXIX Mistrzostwa Ziemii Legnickiej w Karate Olimpijskim, które były turniejem kwalifikacyjny do MP Juniorów Młodszych, Juniorów i U-21.Znakomicie spisał się w kategorii kata junior Patryk Dul, który wygrał wszystkie cztery walki po 3:0. Dzięki temu sukcesowi będzie mógł wystartować w Mistrzostwach Polski, które odbędą się za miesiąc w Poznaniu.

4 października, również w Legnicy, odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w Karate Olimpijskim. Startował w nich Bartłomiej Babiński, który zdobył brązowy medal w kata ind, seniorów. Bartek był bardzo bliski sprawienia dużej niespodzianki - po trzech wygranych walkach eliminacyjnych przegrał w walce o finał 3:2 z kolegą klubowym M. Szczypkowskim, aktualnie najlepszym zawodnikiem w tej konkurencji w Polsce.

Bartek razem z kolegami z Wrocławia zdobył złoty medal w konkurencji kata drużynowego. Organizatorem zawodów pod patronatem Polskiego Związku Karate był klub karate Tora z Legnicy.

odwiedziny: 114978