Zwycięskie derby na inaugurację piłkarskiej wiosny

Początek rundy wiosennej i na pierwszy ogień spotkanie z Odrą Malczyce. Jak wiadomo derby rządzą się swoimi prawami, tym bardziej z jeszcze większą niecierpliwością kibice oczekiwali na pierwszy gwizdek sędziego spodziewając się zaciętego spotkania.

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Zwycięskie derby na inaugurację piłkarskiej wiosny

Pierwsze minuty wyrównane ale i nerwowe, widać było w poczynaniach obu zespołów przerwę zimową i rozbrat z ligową piłką.

Pierwszą dogodną okazję stwarzamy w 10 minucie, bokiem urywa się Bartek Kozak i dośrodkowuje w pole karne, piłkę na 11 metrze piłkę przejmuje Kamil Liberek ale uderza niecelnie.

Goście odpowiadają uderzeniem Matyji z rzutu wolnego ale piłka przelatuje nad poprzeczką.

Do końca pierwszej połowy kibice oglądali typową, derbową walkę, dużo biegania i starć ale mało konkretów, akcje toczyły się głównie w środku pola.

To co najlepsze w piłce czyli bramki kibice obejrzeli dopiero w drugiej połowie.

Pierwsi bramkę powinni zdobyć goście - w 47 minucie w naszym polu karnym piłkę przejmuje Janusz, urywa się obronie i strzela minimalnie koło słupka.

Ruszamy do ataków, w przeciągu kilku minut zamykamy Odrę na ich połowie i wykonujemy serię rzutów rożnych i dosrodkowań.

W 54 minucie kolejne dośrodkowanie Krystiana Jasińskiego ląduje w okolicy piątego metra bramki Malczyc, w zamieszaniu podbramkowym o piłkę walczył min Zając, ostatecznie mimo ofiarnej postawy Springa piłka ląduje w siatce i wychodzimy na prowadzenie!

W kolejnych minutach na boisku robi się momentami ostro, gra się zaostrzyła i co chwilę sędzia musiał przerywać grę, kolejne starcie w okolicy środka boiska kończy się czerwoną kartką dla Matyji i Odra kończyła ten mecz w 10.

Szukamy kolejnych bramek, atakujemy skrzydłami, z przodu szarpał Kowalski i Liberek.

W 73 minucie przejmujemy piłkę na połowie Odry, akcję przy linii bocznej rozpoczyna Kowalski ale jest faulowany, piłkę ponownie w pole karne wrzuca Jasiński a do siatki kierują ją Liberek! Nasz kapitan zamyka całą akcję i z 2 metra pokonuje Springa - prowadzimy 2:0!

Dalej atakujemy, na boisku pojawili się min Wójcik i Andrusiak co jeszcze bardziej przyśpieszyło nasze akcje.

Trzecią bramkę zdobywamy w 77 minucie - Wójcik podaje do Kozaka który urywa się przy bocznej linii i zagrywa wzdłuż bramki, akcję zamyka Kowalski kierując bez problemu piłkę do siatki.

Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i rundę wiosenną rozpoczynamy od zwycięstwa. Brawo zespół!

Kolejne spotkanie rozegramy 20 marca z Orłem Marszowice (za tydzień w 21 kolejce pauzujemy).

POLONIA ŚRODA ŚLĄSKA - ODRA MALCZYCE 3:0 (0:0)

Skład: M.Guźniczak, J.Dudziak, F.Zając, B.Kozak, Y.Skorobahatko(80'Andrusiak), K.Lenartowicz(65'Wójcik), K.Liberek, T.Zakrzewski, F.Wiatrak(46'Dutko), K.Jasiński(78'Bartkiewicz), P.Kowalski.

Bramki: Filip Zając 54' Kamil Liberek 73' Patryk Kowalski 77'

MLKS Polonia Środa Śląska/fot: Paweł Lipnicki WIM

odwiedziny: 116591