6 medali karateków w Tczewie

Kolejny znakomity start średzkich karateków. Tym razem podopieczni senseia Bogusłąwa Boczniewicza w dniach 20-21 marca wzięli udział w VIII edycji Grand Prix Tczewa Energa Cup w Olimpijskim Karate WKF.
6  medali karateków w Tczewie

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.6  medali karateków w Tczewie

Zawody w Tczewie były drugim turniejem rankingowym Polskiej Unii Karate w tym roku. PUK jest członkiem Polskiego Komitetu Olimpijskiego, jedynego w Polsce przedstawiciela karate olimpijskiego WKF. W dwudniowych zawodach wystartowało 782 zawodniczki i zawodników, reprezentujących 64 kluby z Polski, Niemiec, Norwegii, Francji, Słowacji oraz Ukrainy.

Średzcy karatecy zdobyli 6 medali: 3 złote 2 srebrne i brązowy.

Emilia Wysocka kolejny raz, po zawodach w Bydgoszczy, wygrałą kategorię kata młodziczek oraz juniorek młodszych. W najnowszym światowym rankingu E-TOURNAMENT SPORTDATY Emilka zajmuje 2 miejsce na 233 sklasyfikowane zawodniczki.

Milena Żurek zwyciężyła w kategorii 10-11 lat oraz była 2 w młodziczkach. Maria Kułakowska zdobyła srebro w juniorkach młodszych i brąz w młodziczkach. Kolejny dobry start zaliczył także Patryk Dul, który był 7 w katagorii juniorów.

Tczewski turniej zaliczany jest do rankingu na podstawie którego wyznaczana jest kadra Polskiej Unii Karate na najważniejsze w tym roku zawody ME seniorów w Chorwacji oraz ME kadetów, juniorów oraz młodzieżowców w Finlandii. Aktualnie w kadrze są Emilia Wysocka, Maria Kułakowska oraz Bartłomiej Babiński, którzy w dniach 27-28 marca wezmą udział w zgrupowaniu Kadry PUK w Spale.

Koszty startu w zawodach w Tczewie średzkich karateków zostały pokryte przez Miasto i Gminę Środa Śląska za co bardzo dziękujemy

odwiedziny: 116720