Zatopieni przez Odrę

Zażarta walka, dużo emocji na boisku i kilka sytuacji podbramkowych ale finalnie wracamy z Lubiąża bez punktów. Odra wygrywa 1:0 po bramce zdobytej w 86 minucie, a my przegrywamy po raz czwarty w tej rundzie.

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Zatopieni przez Odrę

Początek spotkania to wzajemne badanie się obu zespołów, defensywa przeważała nad ofensywnymi poczynaniami obu zespołów.

Pierwsi groźną akcję przeprowadzają gospodarze ale po uderzeniu zawodnika Odry piłkę pewnie łapie Idziorek.

Na boisku dużo walki ale przede wszystkim w środku pola, gospodarze bronili przeważnie całym zespołem co powodowało duży ścisk na murawie.

W 25 minucie Odra zdobywa bramkę po stałym fragmencie ale sędzia liniowy uniósł chorągiewkę sygnalizując spalonego.

Odpowiadamy akcją Andrusiaka którego strzał blokują obrońcy, na bramkę Odry uderzali Liberek i Michalak.

Spotkanie się otworzyło, kibice oglądali coraz więcej składnych akcji - w 35 minucie groźne uderzenie na bramkę Idziorka po akcji Odry prawą stroną, odpowiadamy strzałem Liberka nad poprzeczką.

W drugiej połowie emocje rosły z każdą minutą, w 51 minucie wykonujemy rzut rożny zakończony uderzeniem Dudziaka nad poprzeczką, w kolejnej akcji Andrusiak nie wykorzystuje sytuacji sam na sam z bramkarzem Odry!

Od początku drugiej połowy zarysowała się nasza przewaga ale gospodarze odpowiadali groźnymi kontratakami - w jednej z akcji na bramkę Idziorka uderzał Szczerba, ale to uderzenie nasz bramkarz przeniósł nad poprzeczkę!

Ruszamy na bramkę Odry - rajd Andrusiaka kończy się uderzeniem zablokowanym przez obrońców, w kolejnej akcji zagranie Skolimowskiego wzdłuż bramki Odry nie znajduje adresata!

Atakujemy dalej, w 73 minucie bliski pokonania bramkarza Odry był Żbik, ale jego uderzenie zblokowali wspólnie obrońca i Posacki.

Odra odpowiadała kontratakując, niebezpiecznie w nasze pole karne wdzierał się Szczerba ale był w porę blokowany przez obrońców.

Końcówka spotkania była już bardzo emocjonująca - atakowaliśmy wysoko i praktycznie całym zespołem co zemściło się w 86 minucie! Tracimy piłkę na środku pola a szybką akcję Odry wykańcza Wojtyło, pokonując naszego bramkarza uderzeniem pod poprzeczkę!

Nie tak to miało wyglądać ale potwierdziło się stare piłkarskie porzekadło o nie wykorzystanych sytuacjach.

Do końca spotkania atakowaliśmy bramkę Lubiąża ale w tym dniu nie dane nam było trafić do siatki gospodarzy.

Przegrywamy po spotkaniu, w którym naszym głównym problemem była SKUTECZNOŚĆ!

Ligowa karuzela kręci się dalej - w sobotę 23 października naszym rywalem będzie Rapid Domaniów.

ODRA LUBIĄŻ - POLONIA ŚRODA ŚLĄSKA 1:0 (0:0)

Skład: S.Idziorek, F.Zając, J.Dudziak, B.Kozak, K.Rybka, K.Liberek, M.Michalak, A.Andrusiak(65'Rudnicki), K.Jasiński(70'Skolimowski), D.Łukasiewicz, K.Żbik

MLKS Polonia Środa Śląska/Foto: Paweł Lipnicki WIM

odwiedziny: 118611