IV LIGA DLA MLKS POLONIA ŚRODA ŚLĄSKA

Na początku musimy zacytować klasyka ''TEN AWANS NAM SIĘ NALEŻAŁ! '' Tymi słowami zakończyliśmy sobotnią relację z spotkania w Kobierzycach (na klubowym fanpage), w którym po pokonaniu 4:1 gospodarzy wywalczyliśmy awans do IV ligi. Po tym była tylko i wyłącznie feta, feta i jeszcze raz feta! Bardzo mocno dziękujemy tak licznie przybyłym na to spotkanie kibicom! JESTEŚCIE WIELCY!

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.IV LIGA DLA MLKS POLONIA ŚRODA ŚLĄSKA

Krótki rys historyczny: ostatnie spotkanie w IV lidze rozegraliśmy 12 czerwca 2010 roku z Lechią Dzierżoniów ulegając 1:2. Zajmując 13 pozycję w ligowej tabeli musieliśmy opuścić IV ligę. Tak więc minęło dokładnie dwanaście lat od naszego ostatniego spotkania w tej klasie rozgrywkowej.

Lata mijały, przez okręgówkę przewijały się całe tabuny zespołów. Jedne awansowały, drugie notowały spadki, jeszcze inne znikały z piłkarskiej mapy. Najbliżej powrotu byliśmy w sezonie 2011/2012. W ostatniej kolejce straciliśmy pozycję lidera przegrywając 0:1 w Oleśnicy z Pogonią, która po tym zwycięstwie mogła się cieszyć z awansu. Można powiedzieć że historia zatoczyła koło . W tym sezonie o naszym awansie podobnie decydowała ostatnia kolejka. Naszym rywalem nie był zespół bezpośrednio zaangażowany w walkę o awans, ale by być pewnym końcowego sukcesu musieliśmy wygrać. Za plecami była grupa pościgowa: Orzeł Pawłowice i Zenit Międzybórz.

Samo spotkanie w Kobierzycach opiszemy krótko - kto nie był niech żałuje.

Od początku spotkania ruszyliśmy do ataku. Na bramkę Kobierzyc uderzał Patryk Piela, Łukasz Skolimowski i po stałym fragmencie gry Jakub Dudziak. Wynik otworzył niezawodny Łukasz Skolimowski, pokonując w 17 minucie bramkarza gospodarzy. Atakowaliśmy dalej całym zespołem.

W 30 minucie piękną bramkę, strzałem w okienko zdobył Bartek Kozak i na trybunach radość była coraz większa. W 40 minucie, jeden z nielicznych ataków Kobierzyc kończy się bramką. Po zagraniu z rzutu wolnego, piłkę głową do naszej siatki kieruje Hnatiuk. W drugiej połowie nasza przewaga była jeszcze większa. Bramkę gospodarzy atakowali Bartek Kozak, Kacper Rybka, Kamil Żbik, uderzał Kamil Liberek i oczywiście Łukasz Skolimowski. Nasz najlepszy strzelec w 75 minucie pokonał po raz drugi bramkarza Kobierzyc, zdobywając swoją 31 bramkę w sezonie! CO ZA GOŚĆ :) Prowadzenie 3:1 utrzymało się do 82 minuty, kiedy do siatki GKS trafił wracający po kontuzji Adam Andrusiak.

Prowadzący te zawody Radosław Kasprzyk po 90 minutach, ku radości kibiców, zawodników i sztabu zakończył to spotkanie - mogliśmy rozpocząć świętowanie!

Jeszcze krótkie podsumowanie: w sezonie 2021/2022 zajmujemy drugą, premiowaną awansem pozycję. Pierwsze miejsce dla Galakticos Solna.

Do końcowego sukcesu zespół poprowadził trener Jarosław Pedryc, który od 26 października 2021 roku prowadzi zespół seniorów. Sezon rozpoczynaliśmy pod wodza trenera Grzegorza Sajewicza.

Rundę jesienną zakończyliśmy na ósmym miejscu z 22 punktami (siedem zwycięstw, jeden remis i siedem porażek). Runda wiosenna to już petarda! W 15 spotkaniach odnosimy jedenaście zwycięstw, trzy remisy i tylko jedną porażkę. W bramkach 40:9!!! Cały sezon kończymy na drugim miejscu zdobywając 58 punktów, stosunek bramek 74:30.

Jeszcze raz wielkie brawa dla całego zespołu, trenerów: Jarosława Pedryca, Piotra Jobczyka i Maćka Wenderskiego.

Teraz przed zespołem czas odpoczynku, a później ruszamy z przygotowaniami do startu IV ligi.

O wszystkim Was oczywiście poinformujemy.

GKS KOBIERZYCE - POLONIA ŚRODA ŚLĄSKA 1:4 (1:2)

Skład: S.Idziorek - J.Dudziak, K.Rybka, B.Kozak, P.Rudnicki, T.Zakrzewski, J.Biliński, K.Liberek, P.Piela(46' Andrusiak), K.Żbik, Ł.Skolimowski.

Bramki: Łukasz Skolimowski 17' 75', Bartosz Kozak 30' Adam Andrusiak 82'

MLKS Polonia Środa Śląska/Foto: Paweł Lipnicki / W

odwiedziny: 120508