Program II edycji Święta Wina Środa Śląska 16 -17 września 2006
16 września 2006
godz. 10.30 – II Ogólnopolska Konferencja Winoroślarska – Dom Kultury. W programie m.in. referaty, panel dyskusyjny, koncert kwartetu smyczkowego La Primavera,
godz. 13.00 – „Przestrzeń pomiędzy” – Piotr Szymon, Fotografie – otwarcie wystawy w Muzeum Regionalnym,
godz. 18.00 – projekcja filmu – sala widowiskowo-kinowa Domu Kultury,
godz. 20.00 – prezentacja multimedialna „Środa Śląska na starych widokówkach przy muzyce i lampce wina” – Dom Gościnny Duet, ul. Wrocławska 22.
17 września 2006 – rynek
godz. 11.00
– poszukiwanie skarbu,
– otwarcie Jarmarku Średzkiego: kramy z miodami i wyrobami z wosku pszczelego, kramy z sadzonkami i szczepami winorośli; kramy z rzemiosłem artystycznym i wyrobami rękodzieła ludowego; kramy z wyrobami domowymi i ekologicznymi, kramy z potrawami kuchni staropolskiej i wszelkim jadłem, kramy z winem – portugalskim, hiszpańskim, francuskim, niemieckim, z Nowego Świata, krymskim i polskim oraz wina domowe; Cystersi z Lubiąża częstować będą grzańcem,
godz. 13.00
– Parada i uroczyste otwarcie święta przez włodarzy miasta,
godz. 13.40
– „Darz Bór!” – koncert sygnalistów łowieckich,
godz. 14.10
– występ zespołu tanecznego Rytmy Planety z Domu Kultury w Brzegu Dolnym,
godz. 14.40
– muzyka ziem słowiańskich w wykonaniu zespołu folkowego Chudoba,
godz. 16.10
– parada kostiumów konkursowych-ogłoszenie wyników wszystkich konkursów,
godz. 16.40 i 18.30
– pokazy walk rycerskich w wykonaniu drużyny wojów ślężańskich „Kruk”,
godz. 17.00
– koncert muzyki irlandzkiej i szkockiej w wykonaniu zespołu Stonehenge,
godz. 19.00
– „Bałkańska krew” - koncert zespołu Balkan Folk Acoustic,
godz. 20.30
– „Strażnik ognia” – spektakl z ogniami w wykonaniu grupy Sound Of The Fire,
godz. 21.00
– „Stonowany luz” – koncert Pawła Wenderskiego z Zespołem. W programie muzyka żydowska, cygańska i ukraińska oraz pokazy ogniowe,
godz. 13.00- 21.00
– pokazy i zabawy plebejskie: obóz drużyny wojów ślężańskich „Kruk” (pokazy rzemiosł dawnych, rzemiosła rycerskiego, pokazy walk, konkursy, muzyka dawna, taniec), pokaz mincerstwa, czerpania papieru i druku, dmuchania i zdobienia szkła, kowalstwa, dawnego hutnictwa, lepienia naczyń metodą pradziejową, skórnictwa i kaletnictwa, strojów historycznych.