Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Środa Śląska
Krajobraz po bitwie. Będzie kara finansowa?

W minioną niedzielę podczas spotkania pomiędzy średzką Polonią a MKP Wołów doszło do chuligańskich wywołanych przez kilkunastoosobową grupkę przybyszy z Wołowa. Za niedopilnowanie porządku i bezpieczeństwa nasz klub może ponieść karę.

Do całego zdarzenia doszło na sześć minut przed końcowym gwizdkiem sędziego, niedługo po tym jak średzianie wyrównali na 1:1 po rzucie karnym egzekwowanym przez Dominika Kowalskiego. – Kilkunastu kibiców z Wołowa będących pod wpływem alkoholu, podbiegło do naszych graczy rezerwowych i zaczęło ich popychać i szarpać. Na incydent zareagowali piłkarze obu drużyn, próbujący uspokoić nadpobudliwych fanów zespołu gości. W pewnym momencie jeden z przyjezdnych pseudokibiców uderzył głową piłkarza ze swojej drużyny. Zawodnik stracił przytomność i został odwieziony do szpitala. Chuliganami zajęła się policja – relacjonuje przebieg wydarzeń trener Polonii Zygmunt Peterek.

Sprawa zostanie rozpatrywana podczas najbliższego posiedzenia Wydziału Gier DZPN. Mecz został przerwany przed upłynięciem regulaminowego czasu gry, z powodu zamieszek wywołanych przez kibiców gości. Należy zatem się spodziewać walkowera na korzyść Polonii. Nasz klub jednak za niedopilnowanie porządku na stadionie może zostać ukarany karą finansową.