Powiat Średzki
Wrócili ze srebrnymi medalami

Pod koniec września w Karpaczu odbyły się XII Mistrzostwa Świata Shotokan F.S.K.A Była to pierwsza w Polsce tak duża impreza sportowa.
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Wrócili ze srebrnymi medalami

Łącznie w mistrzostwach świata o tytuły najlepszych rywalizowało 550 karateków z 30 krajów. Reprezentanci Polski zdobyli kilkanaście medali .Polskę w tych zawodach reprezentowali min. średzcy karatecy byli to Bogusław Boczniewicz, Marek Zmierczak oraz Barbara Rejniak. Mogli reprezentować nasz kraj w tych zawodach, ponieważ wywalczyli medale w lutowych Mistrzostwach Polski.

Pierwsza wystąpiła w mistrzostwach Basia Rejniak w kategorii dzieci. Startowała w konkurencji kata i zajęła 4. miejsce. Szkoda, bo medal był w jej zasięgu, lecz decyzja sędziów pozbawiła ją brązowego, a nawet srebrnego medalu.

Drugi nasz reprezentant Marek Zmierczak (młodzik) uczeń 1 klasy Gimnazjum w Środzie Śląskiej wystartował w dwóch konkurencjach: w kata i w kumite. W kata zakwalifikował się do 8 - osobowego finału, w którym wykonał kata bassai – dai, zajmując ostatecznie 7. miejsce. Świetnie poszło mu jednak w kumite, gdzie dotarł do finału, pokonując po drodze 3 przeciwników po zaciętych i emocjonujących walkach. W finale przegrał z najlepszym tego dnia reprezentantem Ukrainy i wywalczył srebrny medal, zdobywając tytuł vicemistrza świata. Jest to największy sukces Marka w jego 4 - letniej karierze. Zdobywał już medale Mistrzostw Polski, ale w swoim debiucie na międzynarodowej imprezie spisał się rewelacyjnie.

Ostatni z naszych startował w konkurencji kata trener sekcji karate w Środzie Śląskiej zawodnik Budo kanu Wrocław medalista Pucharu Świata, Mistrzostw Europy, a także 11 - krotny Mistrz Polski w karate Shotokan, posiadacz stopnia mistrzowskiego karate 3dan Bogusław Boczniewicz, zdobywając srebrny medal. Niewiele zabrakło do złota, które przegrał z kolegą z reprezentacji o 0,1 pkt.Była to najprawdopodobniej ostatnia szansa na zdobycie tytułu mistrza świata przez tego utytułowanego zawodnika.