Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Środa Śląska
Zielone szczęście

Zieloni SkładBud Rakoszyce wygrali w derbach gminy z Porcelaną Ciechów 2:1. Po ostatnich, często pechowych, meczach bez zwycięstwa, tym razem szczęście uśmiechnęło się do gospodarzy.

Po pierwszych wyrównanych minutach później to goście zaczęli nadawać ton wydarzeniom na boisku. Przewagę udokumentowali w 15 min. M. Pańków wyszedł sam na sam z Tadeuszem Dydakiem i strzałem w lewy róg nie dał szans golkiperowi gospodarzy.

Po stracie bramki Zieloni chcieli jak najszybciej wyrównać, ale grali zbyt nerwowo, by poważnie zagrozić gościom. Co prawda pod bramką A. Smeli kilka razy było gorąco, ale kibice nie wiedzieli wielu bramkowych sytuacji. Aż do 45 minuty. Wtedy strzał Krzysztofa Lorka trafił w rękę jednego z obrońców, a sędzia wskazał na jedenasty metr. Rzut karny wykorzystał sam „poszkodowany” i było 1:1.

Po zmianie stron gospodarze odważniej zaatakowali i uzyskali znaczną przewagę. Opłaciło się. W 54 min. rozklepana została obrona Porcelany, Adam Symber wyłożył piłkę Marcinowi Plichowi, który z kilku metrów podwyższył wynik na 2:1. Od tego momentu spotkanie się wyrównało. Goście starali się atakować, a gospodarze czyhali na kontry. Przynajmniej dwie z nich powinny zakończyć się bramkami, ale zabrakło wykończenia i szczęścia, jak choćby po strzale Plicha, kiedy piłka trafiła w słupek.

Nadzieje na remis odżyły wśród ciechowian w 81 minucie, kiedy za drugą żółtą kartkę musiał zejść Piotr Namyślak (wszedł na boisko w 65 minucie).

Mimo prób goście już nie byli w stanie wyrównać i trzy punkty zostały w Rakoszycach. Choć trzeba przyznać, że tym razem szczęście miało kolor zielony.

Zieloni Rakoszyce - LKS Ciechów 2:1 (1:1). Bramki: Lorek (45 karny), Plich (54) oraz Pańków(15).

Zieloni: Dydak – Wysocki, Jobczyk, Chichłowski, Szkudlarek (25 Symber), Zakrzewski, Konopka, Błach (65 Namyślak), Michalik, Plich, Lorek.

Porcelana: Smela - Fudali, Wnęk, Ponieważ, Sopliński (58 Gieranin), Kil, Daros (55 Sroga), Maźniewski, Szydłowski (73 Masalski), Pańków, Kurowski.