Powiat Średzki
Kostomłoty liderem, powiat wysoko

28 maja w Miękini zainaugurowano Turniej Radnych Powiatu Średzkiego. Zwycięzcą pierwszych potyczek zostały Kostomłoty. Drużyna Powiatu zajęła dobre III miejsce.
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Kostomłoty liderem, powiat wysoko

W tegorocznym turnieju bierze udział sześć drużyn. Tyle ile jest upoważnionych. Pierwsze sportowe potyczki i miarkowanie sił przeciwników (startują radni nowej kadencji) odbyło się 28 maja w Miękini. Gospodarze przygotowali miniturniej piłki nożnej (I miejsce Kostomłoty), wyścig na narcie (widowiskowe i historyczne zwycięstwo Powiatu) oraz rzucanie jajkiem (Kostomłoty). Ponadto wszyscy radni zmierzyli się w trzech konkurencjach stałych, które będę rozgrywane w każdej gminie tj. rzutach do kosza (Środa Śląska), strzałach karnych na małą bramkę (Malczyce) oraz rzutach piłką lekarską (Kostomłoty).

Zwycięzcą potyczek, z dorobkiem 30 pkt., zostali radni Kostomłotów. Tylko 1,5 pkt. mniej zdobyła drużyna Środy Śląskiej. Trzecie miejsce, po bardzo dobrym występie, zajęli radni powiatowi – 22 pkt.. Pozostałe miejsca: Malczyce – 16,5 pkt., Udanin – 16 pkt. Radni miękińscy okazali się bardzo gościnni i uprzejmi, i najczęściej zajmowali ostatnie miejsca. Ostatecznie udało się im uzbierać 13 pkt.

Punktowy dorobek i układ w klasyfikacji generalnej będzie można zmienić już w najbliższą niedzielę – 12 czerwca w Osieku. Tydzień później radni spotkają się w Malczycach. Turniej zakończy się we wrześniu.