Powiat Średzki
Trzecia odsłona turnieju samorządowców

1 grudnia w sali sportowej SP 3 w Środzie Śląskiej po raz trzeci urzędnicy i radni zmierzyli się na niwie sportowej. Aż trzy z czterech pucharów wywalczyła drużyna Kostomłotów.

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Trzecia odsłona turnieju samorządowców

Drużyna z Kostomłotów okazała się najlepsza w piłce siatkowej i koszykowej W finałach zdecydowania pokonała Miękinię. W siatkówce – 2 do 0 (25;13 i 15:21), w koszykówce 14:5.

Głównym punktem trzecich potyczek były jednak konkurencje sportowo-zręcznościowych. Drużyny sprawdziły swoje umiejętności w kręglach (I miejsce Środa Śląska), strzałach na bramkę celnościową (Udanin), lotkach (Udanin). Dużo śmiechu wywołał bieg w spodniach trzyosobowych. O zwycięstwie decydowała tu nie szybkość, lecz precyzja i opanowanie. Najwięcej tych cech wykazali zawodnicy z Udanina, którzy pokonali wyznaczoną trasę w 19 sekund.

Również skoki na skakance wywołały dużo emocji. Prosta z pozoru konkurencja wymagała zgrania (jednocześnie skakało trzech zawodników) i dobrej kondycji. Najlepszy wynik osiągnęła drużyna z Udanina – 53 przeskoki. Ostatnią sportową konkurencją był bieg z przeszkodami, i wygrała ją Miękinia.

Drużyna powiatu najlepiej poradziła sobie z lotkami (II miejsce) oraz skakanką i torem przeszkód (III miejsce). Ostatecznie zdobyła 18,5 pkt. i zakończyła potyczki na miejscu IV.

Ostatnie potyczki odbędą się już w przyszłym roku w Miękini. Drużyny zmierzą się w halowej piłce nożnej, i po tej dyscyplinie poznamy zwycięzcę I Samorządowego Turniej Powiatu Średzkiego. Największą szansę ma na to gmina Kostomłoty.