Kolejne medale dla Środy

1 grudnia na Akademii Wychowania Fizycznego w ramach Wrocławskiej Olimpiady Młodzieży odbył się turniej karate Budokan Cup. Startowało w nim stu siedemdziesięciu zawodników z dwudziestu jeden szkół. Wśród startujących byli również nasi karatecy ze Środy Śląskiej.

Podopieczni senseia Bogusława Boczniewicza zdobyli cztery medale. Złoto w konkurencji kata siedmiolatków (startowało 28 zawodników) wywalczył Michał Dziedzicki. Srebro w kategorii ośmiolatków zdobył Jakub Szybiak (22 startujących), a medale brązowe przypadły w udziale Kacprowi Torończakowi i Michałowi Majchrzakowi.

Po turnieju Budokan Cup w tej samej sali odbył się XV Puchar Polski w karate, organizowany przez Budokan Wrocław i Polską Federację Karate Sportowego. Startowało w nim blisko stu pięćdziesięciu karateków z siedemnastu klubów Świetnie spisał się Bartłomiej Babiński. Wygrał pięć walk i w grupie dwudziestu sześciu zawodników w kategorii 10-11 lat był zdecydowanie najlepszy. Bardzo dobre trzecie miejsce na szesnastu startujących w kategorii 12-13 lat zdobył Kacper Mikołajczyk, który nieznacznie (2:1) przegrał walkę półfinałową.

Zawody te były kolejnym etapem przygotowań do przyszłorocznych Mistrzostw Polski oraz Mistrzostw Europy.