Otwarte Mistrzostwa Gminy Miękinia

Spore emocje towarzyszyły I Otwartym Mistrzostwom Gminy Miękinia w Badmintonie Kobiet i Mężczyzn o Puchar Wójta.

W turnieju wystąpiło 23 zawodników (2 kobiety oraz 21 mężczyzn), którzy rozegrali 77 spotkań na 5 boiskach.

W pierwszej fazie turnieju mecze rozgrywane były w czterech grupach, z których awans do ćwierćfinałów otrzymywało dwóch zawodników, natomiast zawodnicy z trzecich miejsc w grupach walczyli o miejsca turniejowe 9 – 12, z czwartych pozycji o miejsca 13 – 16, a pozostali walczyli o miejsca turniejowe 17 – 21.

Poziom rozgrywek (biorąc pod uwagę, że były to zawody amatorskie), w szczególności od cwierćfinałów stał na wysokim poziomie.

W pierwszym z ćwierćfinałów Tomasz Pamin pokonał Janusza Malika 2:0. W kolejnym meczu najlepszy zawodnik Gminy Miękinia Krzysztof Kaczmarek awansował do półfinału wygrywając 2:0 z Grzegorzem Międzyrzeckim.

W trzecim ćwierćfinale Artur Chytła uległ 2:0 Arturowi Nowakowi, a w czwartym Sebastian Regeńczuk nie dał szans Maciejowi Kołodziejowi pokonując go w dwóch setach. Mecze półfinałowe to łatwe wygrane, 2:0 Tomasza Pamina z Krzysztofem Kaczmarkiem oraz 2:0 Sebastiana Regeńczuka z Arturem Nowakiem.

VII miejsce zajął Grzegorz Międzyrzecki, który po zaciętym pojedynku pokonał Janusza Malika 2:1, natomiast V miejsce wywalczył Artur Chytła zwyciężając z Maciejem Kołodziejem.

Bardzo ciekawy pojedynek o III miejsce stoczyli Artur Nowak oraz Krzysztof Kaczmarek, w którym lepszy okazał się Nowak wygrywając 2:0. Najbardziej emocjonujacym pojedynkiem całego turnieju oraz stojącym na najwyższym poziomie sportowym był mecz o pierwsze miejce, w którym po wyrównanej grze, zwycięzcą I Otwartych Mistrzostw Gminy Miękinia w Badmintonie Mężczyzn został Sebastian Regeńczuk pokonując Tomasza Pamina 2:0.

W kategorii kobiet mistrzynią została Józefa Strzelecka, pokonując po bardzo ciekawym pojedynku Lenę Dereń 2:1.

Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody ufundowane przez gminę Miękinia, które wręczył wójt gminy Jan Marian Grzegorczyn.