Witkowski podwójnym Mistrzem Polski w karate

We Wrocławiu, w hali Akademii Wychowania Fizycznego przy ul.Paderewskiego odbyły się Mistrzostwa Polski Dzieci i Młodzieży w Karate.

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Witkowski podwójnym Mistrzem Polski w karate

Organizatorem Mistrzostw był WKSA Budokan Wrocław. W zawodach wzięło udział 360 zawodników z19 klubów oraz gościnnie zawodnicy z Białorusi i czeskiego Jesenika.

Świetnie spisali się średzcy karatecy. Uczniowie senseia Bogusława Boczniewicza zdobyli 6 medali: 2 złote, 1 srebrny oraz 3 brązowe. Mistrzem Polski w kategorii wiekowej 2002 w kata indywidualnym na 21 startujących został Wiktor Witkowski. Nasz zawodnik wygrał 4 swoje walki zdecydowanie po 5:0. Srebrny medal w kumite indywidualnym 68 kg na 11startujacych zdobył powracający do formy po kontuzji Marek Zmierczak. Brązowe medale wywalczyli w kata - Adam Dul 2007 r. na 13 biorących udział, Patryk Dul 2004 r. na 18 zgłoszonych oraz Bartłomiej Babiński 2001 r. na 14 startujących.

Cała trójka była bardzo blisko finałów, niestety przegrała minimalnie swoje półfinałowe walki po 3:2. Drugi złoty medal dla średzkich karateków w kata drużynowym młodzików wywalczyli Bartłomiej Babinski, Michał Dziedzicki oraz Wiktor Witkowski.

Był to kolejny bardzo udany start naszych zawodników w tym kończącym się sezonie.

odwiedziny: 85533