Grad medali średzkich karateków

W hali sportowej AWF we Wrocławiu odbył się Międzszkolny Turniej Karate Budokan Cup. Organizatorem zawodów był WKSA Budokan Wrocław. W turnieju startowało 189 zawodników z 52 szkół.
Grad  medali  średzkich karateków

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Grad  medali  średzkich karateków

Znakomicie spisali się w nim średzcy karatecy. Podopieczni senseia Bogusława Boczniewicza wywalczyli 4 złote 1 srebrny oraz 3 brązowe medale, zajmując 2 miejsce w punktacji medalowej szkół przegrywając tylko ze SP nr 61 z Wrocławia. Złote medale w swoich kategoriach wiekowych wywalczyli Tułak Szymon, Soboń Bartosz, Brzeziński Kamil oraz Zamaro Bartosz. Srebrny medal zdobył Gawlak Tomasz brązowe medale przypadły Solskiemu Dominikowi, Straube Piotrowi oraz Dulowi Adamowi.

Po zakończeniu Budokan Cup w tej samej sali odbył się XVII Otwarty Puchar Polski Polskiego Zrzeszenia Karate.

Startowało w nim 291 zawodników z 18 klubów. Podopieczni senseia Boczniewicza wywalczyli 6 medali .Złoty na 9 startujących ekip w kata drużynowym chłopców w kategorii 2003-2005r. wywalczyli bezapelacyjnie nasi mistrzowie Europy Dul Patryk, Dziedzicki Michał i Jakub Szybiak

2 Miejsce na 8 drużyn zajęli Babiński Bartłomiej ,Mikołajczyk Kacper oraz Witkowski Wiktor.

Po zakończeniu rywalizacji drużynowej nasi zawodnicy przystąpi li do walki indywidualnej zdobywając 4 brązowe medale. Patryk Dul w kata chłopców rocznik 2004 na 24 startujących, Dziedzicki Michał w kata chłopców rocznik 2005 na 26 zawodników .Kolejne brązowe medale przypadły Bartłomiejowi Babińskiemu oraz Wiktorowi Witkowskiemu w kategorii młodzików, startowało 19 karateków.

odwiedziny: 87258