Powiat Średzki
Damian 3 kierowcą BABY ROKA sezonu 2015

W miniony weekend odbyły się dwie ostatnie rundy ROK Cup Poland. Tym razem kierowcy ścigali się na TORZE Poznań. Weekend ten był szczególnie ważny dla młodgo kierowcy z Wilkszyna.

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Damian 3 kierowcą BABY ROKA sezonu 2015

Podczas zawodów dodatkowo odbył się memoriał tragicznie zmarłego Pawła Marciniszyna - byłego mechanika Damiana.

Sobotę kierowca zainaugurował drugim wynikiem na czasówce, Damian uzyskał rezultat 1:06.997s. W przedfinale zawodnik miał szansę na pierwszą pozycję, jednak po kilku tasowaniach ostatecznie zajął drugie miejsce. W finale, kierowca zmagał się z ciągłymi atakami ze strony Dominika Garbaciaka, jednak to Damian okazał się lepszy i dowiózł 2 miejsce do mety. Tego dnia zapewnił sobie także 2 stopień podium.

Niedzielne kwalifikacje kierowca ukończył z czwartym czasem. W przedfinale po starcie z drugiej linii, Damian spadł w głąb stawki. Zawodnik przez znaczną część wyścigu atakował Kacpra Wojdyłę, czekając na jego błąd. Ostatecznie na mecie zajął 6 pozycję. W finale, Damian w trakcie odrabiania półfinałowych strat pechowo uczestniczył w drobnej kolizji. Zaliczył ponownie spadek i na mecie zanotował 7 rezultat, którym to również podsumował całą rundę.

Sezon 2015 dobiegł końca. Damian zebranymi 508 punktami wywalczył tytuł 3 kierowcy BABY ROKA.