Świetny start naszych karateków

12 grudnia w sali gimnastycznej AWF we Wrocławiu odbył się Międzyszkolny Turniej Karate Budokan Cup. Organizatorem zawodów był WKSA Budokan Wrocław. Startowało około 180 zawodników z 45 szkól.
Świetny start  naszych karateków

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Świetny start  naszych karateków

Świetnie spisali się średzcy karatecy. Podopieczni senseia Bogusława Boczniewicza wywalczyli 14 medali: 8 złotych, 3 srebrne oraz 3 brązowe zdobywając pierwsze miejsce w klasyfikacji szkół.

Złote medale w swoich kategoriach wiekowych wywalczyli: Tułak Szymon, Brzeziński Kamil, Zamaro Bartosz, Mańkowski Daniel, Żygadło Kamil, Żurek Milena, Wysocka Emilia oraz Kułakowska Maria.

Srebro zdobyli: Solski Dominik, Soboń Bartosz i Żygadło Łukasz.

Brązowe medale przypadły: Stępniakowi Ziemowitowi, Gawlakowi Tomaszowi oraz Obłońskiemu Maksymilianowi.

Po zakończeniu Budokan Cup, w tej samej Sali, odbył się turniej karate Wrocław Open. Startowało w nim ponad 300 zawodników z 18 klubów. Zawodnicy Bogusława Boczniewicza wywalczyli 9 medali: 1złoty, 4 srebrne oraz 4 brązowe.

Złoto w kata drużynowym juniorów młodszych wywalczyła nasza drużyna w składzie Babiński Bartłomiej, Witkowski Wiktor oraz Mikołajczyk Kacper. O wejście do finału nasi zawodnicy walczyli z silną ekipą z czeskiego Jesenika wygrywając 2:1. Startowało 7 drużyn.

Srebrny medal w kata drużynowym młodzików wywalczyła drużyna w składzie Dul Patryk, Dziedzicki Michał i Szybiak Jakub startowało 8 drużyn.

Również srebrny medal w kata drużynowym żaków zdobyli Zamaro Bartosz, Dul Adam oraz Soboń Bartosz. Startowało 6 drużyn

Oprócz sukcesów drużynowych sięgnęliśmy także po medale w konkurencjach indywidualnych.

Srebrny medal wywalczył w kategorii dzieci Zamaro Bartosz – startowało 18 zawodników. Drugie miejsce na 16 startujących zdobył w kategorii żaków Soboń Bartosz.

Brązowe medale w kategorii młodzików oraz żaków przypadły Dulowi Patrykowi - startowało 20 zawodników i Dulowi Adamowi - startowało 16 zawodników.

Trzecie miejsca w kategorii juniorów młodszych zdobyli Babiński Bartłomiej oraz Witkowski Wiktor – brało udział 16 zawodników. Dobre 5 miejsce wywalczył w kata młodzików Szybiak Jakub.

odwiedziny: 91858