Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Środa Śląska
Świetny początek sezonu naszych karateków

20 lutego w Wińsku odbył się IV Turniej Karate Goju Ryu Shuseikan, którego organizatorem był ścinawski klub Karate Goju Ryu Shuseikan Poland we współpracy z gminą Wińsko, Szkołą Podstawową i Gimnazjum w Wińsku.

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Świetny początek sezonu naszych karateków
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

Głównymi celami tych zawodów było wyłonienie najlepszych zawodników w poszczególnych konkurencjach, promocja współzawodnictwa sportowego w środowisku dzieci i młodzieży, przełamanie barier wiekowych i środowiskowych oraz popularyzacja ducha i idei karate.

W turnieju wzięło około udział około 160 zawodników z 12 klubów karate. Znakomicie spisali się średzcy karatecy. Podopieczni senseia Bogusława Boczniewicza wywalczyli 12 medali: 5 złotych 2 srebrne oraz 5 brazowych.

Pierwsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych w konkurencji kihon zajęli: Żurek Milena, Wysocka Emilia i Mańkowski Daniel. W konkurencji kata medale wywalczyli - złote: Gawlak Tomasz i Soboń Bartosz. Srebro przypadło Dulowi Patrykowi i Mańkowskiemu Danielowi, natomiast brąz zdobyli Mikulski Cyprian, Dziedzicki Michał, Obłoński Maksymilian oraz Brzeziński Kamil. Drugi brązowy medal oprócz kata w tych zawodach zdobył w kihonie Mikulski Cyprian. Dobre 5 miejsce zajął Dul Adam.

Był to pierwszy i bardzo udany start naszych karateków w tym sezonie, przygotowujący zawodników do najważniejszej tegorocznej imprezy.

Będą to Mistrzostwa Świata w karate Shotokan w których zapowiedziało swój udział ponad 1500 karateków z 45 krajów. Mistrzostwa odbędą się Bydgoszczy w dniach 1-3.04.2016 r.