6 medali naszych karateków

We wrocławskiej hali sportowej Uniwersytetu Przyrodniczego odbył się Międzynarodowy Turniej Funakoshi Cup’16 . Organizatorem zawodów był AZS UP.
6  medali  naszych  karateków

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.6  medali  naszych  karateków

Zawody miały bardzo silną obsadę, wzięło w nich udział około 440 zawodników z 38 klubów z całej Polski.

Wśród nich byli również średzcy karatecy. Podopieczni senseia Bogusława Boczniewicza zdobyli w sumie 3 medale w konkurencjach indywidualnych i 3 w drużynowych.

Medale w konkurencjach indywidualnych wywalczyli: złoty w kategorii kadetów Bartłomiej Babiński, srebrny w kategorii młodzików Witkowski Wiktor, brązowy Tomasz Gawlak w kategorii dzieci.

W konkurencji kata drużynowego wywalczyli tym razem 3 srebra. W kategorii żaków Zamaro Bartosz, Brzeziński Kamil oraz Dul Adam.

W rywalizacji młodzików Dziedzicki Michał, Dul Patryk i Szybik Jakub. III miejsce wywalczył również Bartłomiej Babiński w kata drużynowym juniorow.

Średzcy zawodnicy mogą uznać start w tym turnieju za bardzo udany .Osiągnięte wyniki potwierdzają wysoką formę na początku nowego sezonu.

Najważniejszy tegoroczny start czeka ich już na początku kwietnia w Bydgoszczy, będą to Mistrzostwa Świata w karate Shotokan w których zapowiedziało swój udział ponad 1500 karateków z 45 krajów.

odwiedziny: 93431