Koniec pucharowej przygody

Po niezwykle dramatycznym spotkaniu przegrywamy w Białkowie i kończymy udział w rozgrywkach o Puchar Polski.

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Koniec pucharowej przygody

Samo spotkanie obfitowało w wiele sytuacji podbramkowych i zaciętych pojedynków - dwa rzuty karne, dwie czerwone kartki i pięć bramek obejrzeli tego wieczora kibice w Białkowie i po raz kolejny potwierdziło się, że rozgrywki pucharowe rządzą się swoimi prawami, a niespodzianek w nich nie brakuje.

Od pierwszych minut nasz zespół przeważał, jednak zabrakło skuteczności pod bramką rywali. W 13 minucie Marcin Antosiewicz przejmuje piłkę w okolicy 20 metra i uderza minimalnie obok słupka.

W 15 minucie tracimy bramkę - piłka po strzale zawodnika Czarnych trafia do naszej siatki i gospodarze obejmują prowadzenie.

Ruszamy do odrabiania strat - zamykamy gospodarzy na ich połowie, strzały na bramkę Czarnych oddają min. Antosiewicz i Dudziński.

W 43 minucie faulowany w polu karnym jest Marcin Antosiewicz i sędzia dyktuje jedenastkę - do piłki podchodzi Łukasz Szmajda który jednak strzela obok słupka.

Od początku drugiej połowy praktycznie nie schodzimy z połówki gospodarzy: w 55 minucie Kowalski uderza w słupek, w 60 minucie wrzutkę z prawej strony zamyka Marcin Borowiec minimalnie strzelając obok bramki, w 65 minucie strzał Bartka Skóry broni bramkarz Białkowa.

Wreszcie w 70 minucie uderzenie Rożka z 15 metra i piłka ląduje w siatce, idziemy za ciosem i atakujemy grających już w 10 gospodarzy - akcję Roberta Dutki wykańcza Patryk Kowalski i obejmujemy prowadzenie 2-1.

Kiedy wydawało się że mamy mecz pod kontrolą tracimy piłkę na naszej połowie a kontra Czarnych kończy się bramką na 2-2. Jeszcze nie otrząśliśmy się po stracie bramki a kolejne dalekie zagranie w nasze pole karne kończy się rzutem karnym i czerwoną kartką dla Marcina Nowaka, dodatkowo Czarni pewnie wykorzystują jedenastkę i przegrywamy 2-3!

Rzucamy się do odrobienia strat ale zabrakło już czasu i kończymy swoją pucharową przygodę w pierwszej rundzie.

CZARNI BIAŁKÓW - POLONIA ŚRODA ŚLĄSKA 3:2

Skład: K.Janusz(R.Janczak), Ł.Szmajda, B.Skóra, M.Nowak, F.Zając(46'K.Rożek), M.Borowiec, M.Wójcik(75'P.Kozłowski), M.Antosiewicz(46'R.Dutko), T.Dudzinski(46'K.Kinal), J.Szatan(80'K. Drączkowski), P.Kowalski.

Bramki: Krzysztof Rożek 70' Patryk Kowalski 80'

Teraz przed nami mecz z KP Brzeg Dolny - w sobotę 27 sierpnia o godz.17.00.