Średzkie dziewczęta rozpoczęły walkę

3 września rozpoczęły się rozgrywki rundy jesiennej III ligi kobiecej piłki nożnej. W sezonie 2016/2017 z uwagą i zainteresowaniem obserwować będziemy i kibicować aż dwóm drużynom powiatu średzkiego.

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć. Średzkie dziewczęta rozpoczęły walkę

Gra na wzajemne rozpoznanie

3 września w nieco zmienionym składzie i z nową nazwą w grupie dolnośląskiej wschodniej zadebiutowała średzka dziewczęca Polonia połączona z KS Skarby Środa Śląska. W meczu inaugurującym rundę jesienną Polonia Skarby Środa Śląska podejmowały dziewczęcą reprezentację klubu Czarni Jelcz-Laskowice.

Pierwse kilkanaście minut to gra na wzajemne rozpoznanie się obu zespołów. Szybciej wnioski z rekonesansu wyciągnęły reprezentantki gości. Pierwszą bramkę, w czternastej minucie meczu zdobyła dla gości Natalia Szura. Szanse na wyrównanie pod koniec pierwszej połowy były. Niestety ładny strzał zakończył się udaną interwencją bramkarza czarnych. Ostatnie minuty pierwszej odsłony to kolejne celne strzały gości i dwie bramki zdobyte przez Paulinę Piotrowską i – dwie minuty potniej – Justynę Sługocką, ustalające wynik pierwszego tajmu na 0:3. Takim też rezultatem zakończyło się całe spotkanie.

Nie poddały się bez walki

Warto jednak i trzeba podkreślić, że średzianki nie poddały się bez walki, a obrona przeciwnika też miała co robić pod swoją bramką, niemalże od pierwszego do ostatniego gwizdka.

- Uważam, że byliśmy wymagającym przeciwnikiem i przy skuteczniejszej postawie pod bramką gości ten mecz mógłby skończyć się zupełnie innym wynikiem – powiedział nam po ciekawym i momentami niezwykle emocjonującym spotkaniu Sławomir Samiec-Talar, trener Polonii Skarby Środa Śląska. –Tym razem się nie udało, ale wierzę, że w następnych meczach piłka zacznie wpadać także do bramek przeciwników. Dziewczyny udowodniły, że mają olbrzymi potencjał, chcą grać, strzelać bramki i wygrywać mecze, ale do tego potrzeba jeszcze trochę cierpliwości. A zanim rozpoczniemy przygotowania do kolejnej kolejki, chcę bardzo serdecznie podziękować dziewczynom za wielkie zaangażowanie i chęć odniesienia historycznego zwycięstwa.

Polonia Skarby Środa Śląska: Marta Chodorowska (60' Ewa Sikora), Agata Fabiniak (41' Roksana Kula), Rozalia Kogutek (55' Nikola Lecka), Aleksandra Kudryńska, Anna Pastuch (63'Agnieszka Kogutek), Weronika Prusek (70 Roksana Dominiak), Julia Siepietowska, Wiktoria Siepietowska (50'Katarzyna Bachowska), Justyna Staszczak, Kryspina Szewczyk, Małgorzata Tarnowska.

Spotkania grupy wschodniej: Polonia Skarby Środa Śląska – Czarni Jelcz-Laskowice 0:3, Sukces Gmina Oleśnica – AZS III Wrocław 10:0, UKS Bierutów – Ślęza Wrocław 2:3, Kolektyw Radwanice – pauza, KS Oława – Żak Wrocław - przeniesiony na 25 września.

PKSK Gminy Udanin 11 września

Druga z reprezantacji kobiecych naszego powiatu PKSK Gminy Udanin swój pierwszy mecz sezonu w grupie dolnośląskiej rozegra 11 września. Nasze dziewczęta podejmą Piasta Nowa Ruda.

***

Dodajmy, że rundę spadkową sezonu 2015/2016 dziewczęta z Czarnych Jelcz-Laskowice kończyły na miejscu drugim, Piast Nowa Ruda na szóstym, a PKSK Gminy Udanin na ósmym – ostatnim. Za rozgrywki nowego sezonu mocno trzymamy kciuki.