Świetny start średzkich karateków

Znakomicie spisali się średzcy karatecy startując w 2 turniejach karate. Podopieczni senseia Bogusława Boczniewicza wrócili z 23 medalami: 5 złotymi, 7 srebrnymi i 11 brązowymi. Walczyli w Ścinawie oraz Prochowicach.

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Świetny start średzkich karateków

24 września odbył się VII Turniej Karate Ścinawa Cup 2016.Organizatorem był ścinawski klub Karate Goju Ryu Shuseikan Poland.

W turnieju wzięło około udział około 150 zawodników z 11 klubów karate. Średzcy zawodnicy zdobyli 11 medali - 2 złote 3 srebrne i 6 brązowych. Pierwsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych, w konkurencji kihon zajęły: Milena Żurek oraz Maria Kułakowska. Drugie miejsce w kihonie wywalczył Daniel Mańkowski.

W konkurencji kata medale zdobyli - srebrne: Patryk Dul w młodzikach oraz Ziemowit Stępniak natomiast brąz - Michał Dziedzicki, Patryk Dul - drugi medal w roczniku 2004, Bartosz Zamaro, Dominik Solski, Daniel Mańkowski i Maria Kułakowska

Drugi turniej, w którym wystartowali zawodnicy senseia Bogusława Boczniewicza, to Ogólnopolski Turniej Karate Dzieci Młodzieży w karate WKF(olimpijskie karate) Prochowice 2016. Został zorganizowany przez klub Tora Legnica pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Prochowice.

W zawodach startowało około 120 zawodników z 9 klubów. Nasi karatecy wywalczyli w nim 12 medali : 3 złote,4 srebrne i 5 brązowych.

Złote medale w swoich kategoriach wiekowych wywalczyli: Tomasz Gawlak, Michał Dzedzicki w młodzikach oraz drużyna Michał Dziedzicki, Patryk Dul i Jakub Szybiak. Srebro przypadło Milenie Żurek, Bartoszowi Zamaro, Cyprianowi Mikulskiemu oraz drużynie B. Zamaro, A. Dul , D. Mańkowski. Z kolei brązowe wywalczyli : Dominik Solski, Adam Dul, Dziedzicki Michał – drugi medal w roczniku 2005, Patryk Dul oraz drużyna M. Obłoński, D. Solski i Z. Stępniak.

Turnieje stały na wysokim poziomie sportowym. Zgromadziły sporą widownię, która z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem oglądała rywalizację zawodników, gorąco ich dopingując.

Średzka sekcja prowadzi ZAPISY Dziewcząt i chłopców od lat 5 .Zajęcia odbywają się w sali ZSP w Środzie Śląskiej na które serdecznie zapraszamy.

odwiedziny: 96549